Výpočet správneho veľkosti porcií pre chudnutie

Posted on

Výpočet správneho veľkosti porcií pre chudnutie
Pochopenie správnu veľkosť porcie pre Vás je nevyhnutné pre udržanie zdravej hmotnosti a kľúčovou zložkou každého úspešného chudnutie program.

Jednoduchou pravdou je, že veľa dobrých pokus o chudnutí bola narušená naša tendencia pridať “len teens trochu viac”, keď niečo vyzerá dobre, veriť, že to buď nezáleží alebo že môžeme nejako tvoriť rozdiel inde.

Bez ohľadu na typ stravy ste na, určenie správnej veľkosti porcií vám umožní presne vedieť, koľko kalórií, sacharidov, sodíka, alebo tukov sa konzumovať. Je základným stavebným kameňom pre budovanie dobré stravovacie návyky, čím sa zvýši vaše šance nielen schudnúť, ale udržať ho.

Časť Veľkosť vs. veľkosť porcie

Mnohé z problémov spojených s časťou veľkosti stonky z mylných predstáv o tom, čo termín vlastne znamená. Napríklad, ak používate štítok Nutričné ​​hodnoty na potravinárskom výrobku pre presmerovanie veľkosti porcií, môže byť už nastavujete sami pre chybu.

Čo nájdete na etikete je veľkosť porcie , čo je štandardné nastavenie podľa US Food and Drug Administration (FDA) popisovať ” množstvo jedla, zvyčajne spotrebovanej v jednom sedení u tejto potraviny .” Je to jednoducho používa ako referenčný bod pre opis množstvo potravín v súvislosti s nutričné informácie znázornené.

Porcie je množstvo konkrétneho jedla, ktoré ste vlastne jesť. Často je väčší alebo menší ako veľkosť porcie na nutričnom označení. Pokiaľ si pletú porcie veľkosť s veľkosťou porcií, budú vaše kalórie sa počíta pravdepodobne ďaleko a môže narušiť vaše ciele chudnutie.

Povedzme napríklad, že ste pravidelne desiatu na nízkokalorické mikrovlnného popcornu. Obslužná veľkosť podľa štítku výžive je 3 šálky. K dispozícii sú dve porcie v každom plnej veľkosti vrecka. Ak budete jesť celé vrece, vaša veľkosť porcie je 6 šálok-zdvojnásobiť veľkosť porcie a dvojnásobné hodnoty výživy.

Rovnako tak sa odporúča podávať veľkosť hrozna je 1 šálku alebo približne 16 hrozna. Ak nepočítame z hrozna, tento “nízkokalorický” jedlo môže zvýšiť svoj príjem sacharidov i mimo zamýšľané denný limit.

To platí aj vo vzťahu k niektorým diétnych aplikácií, ktoré založili svoje výpočty na FDA porcie veľkostí. Ak nemáte referenčnej hodnoty a vykonať príslušné úpravy-zadávanie osem hrozno ako polovičné časti alebo 20 hrozno ako 1,25 porciu aplikácia bude mať malý prínos pre vašej stratégie chudnutie.

Výpočet veľkosti porcií

Neexistuje žiadne správne alebo nesprávne množstvo konkrétneho jedla k jedlu, keď chcete schudnúť. Správnej veľkosti porcií jedla sú úseky, ktoré umožňujú, aby palivo svoje telo energiou a živín a spokojní. Avšak, konečný cieľ akéhokoľvek plánu chudnutia je konzumovať menej kalórií, ako vaše telo využíva k zostať na vašej aktuálnej hmotnosti. Musíte tak urobiť bez zbavenia sa sami o dôležitých živín, vrátane zdravých tukov a sacharidov.

Na rozdiel od porcie veľkosti porcie sa vypočítava na základe koľko kalórií hodláte konzumovať v jeden deň. Tie by potom plánovať svoje ponuky na základe výpočtu, koľko určité potraviny môžete jesť, aby aj naďalej v rámci tohto limitu.

Ako taký, veľkosti porcií sa môže meniť, ak sú splnené výživové potreby. Tieto ciele sú popísané v pokynoch 2015 až 2020 Diétna pre Američanov vydaných americkým ministerstvom zdravotníctva a sociálnych služieb.

Ak chcete zistiť svoje správnej veľkosti porcií, používať kalkulačku chudnutie zistiť, koľko kalórií treba konzumovať denne, ako schudnúť. Tento výpočet je založený na veku, pohlavia, výška, aktuálna hmotnosť, úroveň aktivity, chudnutie cieľ, a ktoré sú určené na váhe dátum straty.

Vaším cieľom by potom bolo strategicky dizajne menu okolo týchto diétnych obmedzení výberu nielen potraviny, môžete zjesť, ale koľko si môžete zjesť. Tí, ktorí sú vaše veľkosti porcií. Často pomáha pracovať s licenciou výživu pri prvom spustení, aby zabezpečili, že strava plán je nielen bezpečné, ale spĺňa vaše denné výživové ciele.

Tipy pre Porcie Control

Akonáhle budete vedieť, ako moc k jedlu, môže byť potrebné vykonať ďalšie kroky na zabezpečenie toho, že veľkosť porcií sú presné.

  • Použitie kontrolnej misky časti. Na pomoc pri chudnutí cieľ investovať do súboru časť kontroly dosiek, slúžiace lyžice a nápojového skla. Môžu byť ľahko nájsť na internete alebo u väčších maloobchodných obchodných domoch. Misky majú často chytré návrhy, ktoré môžu pomôcť riadiť správnej veľkosti porcií.
  • Zmerajte jedlo na stupnici. Po celú dobu svojho jedálnička (ale najmä na začiatku), je vhodné použiť digitálna váha vážiť si jedlo presne. Iné metódy sú k dispozícii v prípade, že váha nie je po ruke.
  • Skúste menšie taniere a misy. Jesť hneď po vybalení z krabice alebo vreca môže robiť to takmer nemožné udržať veľkosť porcií, ak ste nedával pozor. Namiesto toho, majú za cieľ časti z potravín na tanier alebo misky. Menšie jedlá, aby vaše jedlo vyzerať výraznejšie.
  • Počítať korenia. Nerobia chybu myslenie kečup alebo niečo navyše hummus nezáleží, pokiaľ ide o veľkosti porcií. Zmerať tieto von, ako by ste niečo iné. Vrchovatú lyžicu arašidového masla, napríklad, môže skončiť dve polievkové lyžice, zdvojnásobiť príjem od 95 kalórií na 190 kalórií.

final Thought

Niet pochýb o tom, že chudnutie si vyžaduje vhľad, prípravu a disciplínu. Stanovením správne návyky od samého začiatku, je viac pravdepodobné, na dosiahnutie svojich cieľov a udržať váhu off pre dobro bez nepotrebného stresu alebo úzkosti.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.