Tipy pre spustenie prvej 5K Race

Posted on

Tipy pre spustenie prvej 5K Race

Spustenie prvý 5K je vzrušujúce cieľ pre úplne nové bežci, alebo tí, ktorí nikdy predtým počúval čiaru závodu. 5K závod je 5 kilometrov (alebo 3,1 mil) a populárne vzdialenosť pre nováčikov. Je to ideálny spôsob, ako sa dostať do formy a trochu sa pobaviť pri cvičení.

Dokonca aj keď sa nepovažujem sami bežca (zatiaľ), takmer každý môže byť pripravený na spustenie 5K tým, že začína pomaly učiť základy a po inteligentný tréningový plán.

Dôvody sa prihlásiť k 5K Race

Ak máte pocit, nervózny alebo váhajú o beh závod, nie ste sami. Skúsenejší bežci nervózny pre veľké závody príliš, ale mnoho nových bežcov obávať, že sú “príliš pomalý beh závod” alebo že príde v poslednej alebo nie je schopný dokončiť vôbec. Tvárou v tvár svoje obavy a ich prekonanie vám dá veľkú dôveru podporu ako bežec. To môže dokonca inšpirovať k nastavenie nových cieľov, fitness, alebo vziať na výzvy v iných oblastiach svojho života.

Bežiaci komunita je neuveriteľne podporná skupina ľudí a to nie je pravdepodobné, že sa budete cítiť sám v závode, bez ohľadu na to, aké sú vaše rýchlosť.

Okrem mnohých ďalších zdravotných výhod behu, tu sú niektoré ďalšie populárne dôvodov prihlásiť sa na preteky:

 • Štát sa lepším bežec : Picking cieľ ako závod 5K vám môže pomôcť zlepšiť efektivitu ako bežec. Udržať tieto tipy na riadny chod forme šikovný začnete trénovať na veľký závod.
 • Zostať zodpovedný : Neexistuje nič ako termín, aby sa vám v pohybe! Ktoré majú dátum závodu krúžil v kalendári vám pomôže spúšťať viac konzistentne a dostať sa tam v dňoch jednoducho nemajú pocit, že beží.
 • Držať rozvrhu : Ak ste typ človeka, ktorý má rád, aby sledovala určitý harmonogram, zamilujete si školenie pre preteky. Môžeme vám pomôcť nájsť tréningový plán, ktorý je zapadá do svojho života, aj keď si myslíte, že nemáte čas na tréning.
 • Nájsť obec : nie je fanúšik behu na vlastnú päsť? Preteky sú skvelý spôsob, ako sa spojiť s ostatnými bežcami vo vašej oblasti-a dozvedieť sa o ďalších akciách, skupina beží, a kluby, kde žijete. Alebo, ak už máte nejaké bežiaci priateľov, nájsť závod môžete všetci spoločne zvládnuť!
 • Podporiť dobrú vec : Mnoho závodov prospech charity a chvályhodných vecí a sú tak pre bežcov vrátiť. Uchádzať o príčiny môže vaše trasa ešte zmysluplné a naplňujúce.
 • Získajte zadarmo veci : Z post-rasa banány a pochutín k finišer tričká a medaily, to je pekné dostať malú odmenu a uznanie za vaše úsilie. Len do toho, predviesť, že víťazstvo so svojim závodným lup.
 • Hrdí sami : Prejazd svojho prvého závodu bude niečo, čo budete pamätať na dlhú dobu. A zlepšenie PR (osobný rekord alebo svoje osobné najlepší čas) je cieľ, ktorý môže aj naďalej zostať s vami ako bežec. Ale pozor, tieto pocity úspechu a vzrušenie môže byť byť veľmi návykový.

Tipy pre Začíname

Pripravení čipky? Máme všetky tipy od odborníkov, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na veľký závod a dostať sa na štartovej a cieľovou páskou cítiť sa iste. Ukážeme vám, ako:

 • Vyberte si správne oblečenie a výbavu : od výberu najlepších bežecké topánky a športové podprsenky, aby vedel, čo na seba v akejkoľvek teplote a počasie, pozrite sa na tento návod pre začiatočníkov s deťmi beží oblečenie a zariadení, ktoré vám pomôžu vyzerať dobre a cítiť ešte lepšie.
 • Nájsť a zaregistrovať si svoj 5K : Registrácia pre závod v predstihu vám dáva väčšiu motiváciu trénovať a nastaví očakávania, že budete plánovať na preteky spôsobom. Pomocou týchto tipov na vyhľadanie 5K vo vašej oblasti.
 • Vyberte si tréningový plán, ktorý vás motivuje : Existuje toľko ohromujúci 5K tréningové programy k dispozícii. Pomôžeme vám vytvoriť zjednodušený program a učiť sa, ako začleniť silový tréning, strečing, a tak zostať bez zranenia.
 • Nastaviť zodpovedajúce cieľ : od A 5K môže mať len za 15 alebo 20 minút pre rýchle bežcov a rovnako ako hodiny pre peších. Vzhľadom k tomu, že je taká široká škála schopností, je dôležité mať na pamäti, že ste len súťažiť proti sebe. Pre prvé 5K, odporúčame si kladú za cieľ, aby to najlepšie, vyhýbať zranenia, a baviť.
 • Odpoveď na najčastejšie otázky : Je to normálne, že majú veľa otázok, keď sa vezme na výzvu závodu 5K. Budeme na ne odpovedať všetky, dokonca aj tie, ktoré sa môžu cítiť príliš trápne sa opýtať!
 • Vyhnúť pre-pretekať s nervozita : Ak chcete pomôcť pokojný nervozity pred pretekmi, pozrite sa na naše obľúbené plemeno denne tipy, takže ste zamerané len na to, čo je najdôležitejšie, bavíš všetkými mil.

Ako si pripraviť sa na deň pretekov, môžete použiť naše rýchlosť kalkulačku pomôcť sledovať svoje časy a osláviť svoje stále zlepšovanie.

final Thought

Nastavenie cieľ bežať závod 5K je vzrušujúce prvý krok, ale môže často cítiť odstrašujúca pre nové bežca. Sme tu, aby sme vám pomohli s najlepšie rady a tipy, ktoré sa dostanete plne pripravení prijať výzvu a uistite sa, že sa dostanete 3,1 zdravé a šťastné míľ na deň preteku.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.