Sağlıklı Kilo Nedir?

Posted on

Sağlıklı Kilo Nedir?

Günümüzde ağırlık etrafında bir saplantı yakın bir şey var. Bazıları yetişkinlerin üçte ikisi yakın söylemek aşırı kilolu haber başlıklarını Kaygılı tarafından tahrik edilmektedir. Bazıları hiç şüphesiz biz medya tipleri her gün görmek güzel organlarının görüntülerin sürekli akışının bir sonucudur.

Oysa o da mutlaka kötü bir şey değil. Bize üçte ikisi aşırı kilolu iseniz çoğunluk birkaç pound döken için, bu zarar veremezler. Ama bütün obsesyon gibi, çok ileri gidebilir. Beri  Koç  tesisatçısı olma konusunda hepsi sağlıklı ve daha mutlu, biz de orada olduğunu bir kez bir sağlıklı bir yaşam tarzı keyfini yerine terleme konsantre böylece biz Yerine is gerçekte neyi sağlıklı bir kiloyu işaret odaklanmak düşündüm ölçeklerde sayısı.

Sağlıklı Kilo Nedir?

Sağlıklı kilo vardır, ama bunların hiçbiri mükemmel olup olmadıklarının belirlenmesi için üç ana yolu vardır. Yani üçü üzerinde iyi bir kolu varsa, mantıklı bir arama yapmak mümkün olacak, dedi.

1. BMI

Vücut kitle indeksi (BMI) uzun halk sağlığı kurumları için seçeneği go-olarak kurulmuştur. zayıf, normal ağırlığı, kilolu obez veya çok şişman – BMI sonra beş parantez birinde seni sınıflandırır boy, ağırlık, yaş ve cinsiyet, dayalı basit bir puan sağlar.

Orada Sağlıklı kilo olup olmadığı tek göstergesi olarak BMI kullanarak bazı sorunlar vardır, ama o kadar kendi ağırlığı sağlıklı aralıkta olup olmadığını görmek isteyen iyi bir başlangıç noktasıdır, kuşkusuz yararlı bir ölçüm olduğunu. Baş  NHS web sitesinde Sağlıklı Kilo Hesaplama  ve detayları koymak Kendi BMI puanı almaya.

herhangi bir yerde 18.5 ila 25 A BMI sağlıklı aralıkta kabul edilir. 18.5 zayıf olduğunu altında, 30 ila 25, 40 ila 30 obez ve 40 derece veya obez olan yukarıdaki kilolu.

şişman veya kas yani – – böylece bir kaslı Adonis olduğunuzda aslında kilolu olarak kabul edilebilir BMI da ana konu ağırlık oluşur neyi dikkate almaz olmasıdır. Bu durumda, ancak, muhtemelen ne olursa olsun VKİ söylediklerinin iyi şeklinde olup olmadığınızı bir tahminde mümkün olacak.

2. Vücut yağ yüzdesi

Ayrıca Taşıdığın kilo şişkin pazı veya bir bira göbek nedeniyle ise buna açıklık getirecek vücudunuzun yağ yüzdesi, ölçebilir BMI ile bu sorunu sayaç için. Vücut yağ yüzdesi çok daha hassas (ve pahalı) ölçümü için kaliperleri veya evde akıllı terazi ya, ile ölçülebilir, bir dual-enerji X-ışını absorpsiyometri (DXA) ölçümü elde edebilirsiniz.

Özellikle akıllı ölçekler kullanılıyorsa, ölçümler bile sadece birkaç dakika boyunca çılgınca değişebilir unutmayın, böylece her zaman zaman içinde vücut yağ eğilimleri tespit ziyade günün belirli bir zamanda bu ölçekler kullanmak en iyisidir bir defaya mahsus şekil üzerinde endişesi.

Ne Sağlıklı bir vücut yağ yüzdesi olarak kabul yaşa ve cinsiyete göre değişir ve sık sık da farklı yerlerde normal kabul ne için farklı ayraçlar bulabilirsiniz. NHS insanlar doğru BMI ile karşılaştırıldığında, özellikle kendilerini ölçmek için zor, kısmen çünkü vücut yağ yüzdesi için kurallar yoktur.

Aşağıdaki tablo gelen  Amerikan Egzersiz Konseyi . (Eğer büyükseniz daha yüksek bir vücut yağ yüzdesi olması normaldir) hesap yaşı dikkate almaz, ancak sağlıklı bir vücut yağ yüzdesi olarak sınıflandırılır ne olduğunu görmek için genel bir kılavuz olarak kullanılabilir.

  Erkekler KADIN
gerekli % 2-5 % 10-13
Çok yalın % 6-13 14-20%
yağsız % 14-17 % 21-25
Normal % 18-22 26-31%
Kilolu 23-29% 32-39%
şişman % 30 ya da daha fazla % 40 ya da daha fazla

3. Bel-boy oranı

Ayrıca çok fazla yağ taşıyan ister bir fikir vermesidir sağlıklı kilo olup olmadığını ölçmek için başka kolay bir yolu yoktur. Bu bel-boy oranı (WHtR) ‘dir. Bu 0.5 üzerinde ise, sağlık sorunları artmış risk altındadır.

ölçmek için sizin WHtR dize bir parça kapmak ve yüksekliğini ölçmek için kullanabilirsiniz. Sonra ikiye dize katlayın ve kalça kemiği ve en düşük kaburganın (nefes etmeyin) arasında bel yarım etrafına sarın. yarıya dize Beline gitmek için yeterince uzun değilse, sizin oranı 0,5 bitti ve bazı etmeniz gerekiyor.

 

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.