Päť tipov pre Mastering Meal uprav

Posted on

Päť tipov pre Mastering Meal uprav

Vzhľadom k tomu, riadna príprava je jedným zo základných kameňov zdravej výživy

V prípade, že po prvýkrát premýšľať o tom, čo budete jesť na večeru je, keď vás krok do dverí po práci, šanca robiť zdravú voľbu nie sú vo váš prospech. Keď sa polotovary alebo jedla so sebou je najrýchlejší a najjednoduchší možnosť k dispozícii, potom je to možnosť, ktorú bude pravdepodobne trvať.

Našťastie existuje lepší spôsob, a to nie je ten, ktorý zahŕňa varenie od nuly každý večer. Prepping niekoľko jedál v predstihu každý týždeň vás stavia na najlepšej ceste k zdravej strave, pretože jesť tieto jedlá sa tak stáva rovnako jednoduché ako polotovary, rýchlejšie ako stánok s jedlom, a zdravšie a lacnejšie ako oboje.

Nový jedla prep? Tu je návod, ako začať.

1. zmapovať Váš Week

Pred zdvihnutím špachtle v hneve, to stojí za to skontrolovať svoj rozvrh vidieť, koľko nocí tam sú, keď by ste mali byť tlakový bod príde na večeru. Tie by mohli mať viac voľných večerov pre varenie, než si myslíte, a neexistuje žiadny bod prepping širokú škálu jedál len nikdy jesť. Na tomto mieste budete tiež musieť rozhodnúť, či ste prepping len večera, alebo ak chcete obedy taky. Akonáhle budete mať hrubý počet jedál na pamäti, že je čas vyraziť na kuchyňu.

2. Blok Book pravidelný víkend Slot

Nedeľa je primetime pre jedlo prep. To je, keď väčšina z nás má väčšiu oneskorenia a ak ste zvládli základy v kuchyni môžete ľahko variť dosť v nedeľu na týždeň. Cook všetko mäso stredne vzácne, takže keď ju ohriať v mikrovlnke, že bude dobrý vkus, bez toho by bol suchý alebo gumovitý. Pečená celá podnos zelenina – sladké zemiaky, tekvice a brokolica sú vhodnými kandidátmi – a potom ich rozdeliť do uzatvárateľných vreckách. Opustí dosť v chladničke pre pondelok a utorok, a umiestnite zvyšok do mrazničky. Každý deň, presunúť časť do chladničky, takže je pripravený na ďalší deň.

3. zvážiť svoje ponuky

Niektoré jedlá chutia lepšie po niekoľkých dňoch v chladničke, ale iní vyschne a stratí všetku chuť v čase, keď to príde k nim jesť. Ako všeobecné pravidlo, omáčka ťažké jedlá, ako je karí, chilis, polievok a dusených pokrmov sú dobrou voľbou pre jedlo prípravka, pretože sa stále viac a viac chutné sa každý deň v chladničke. Do určitej miery, samozrejme. A keď už hovoríme o ktoré …

4. Nenechávajte Food sediaci okolo príliš dlho

Trvá iba jeden záchvat otravy jedlom, aby skutočne odradiť niekedy jesť zvyšky znovu, takže bolo rozumné. Dostať jedlo v chladničke rýchlo po uvarení – v priebehu dvoch hodín – a spravidla jesť počas dvoch dní. Vždy sa môžete obrátiť na mrazničky na dlhodobé skladovanie, ale uistite sa, že budete ukladať správnu veľkosť porcie, pretože by ste sa mali vyhnúť ohrievanie mrazených potravín viac ako raz.

5. zásobili Storage Solutions

Doprajte rade rôzne veľkých a tvarovaných obalov, aby vám to, čo potrebujete k pridelenie časti a dokonca rozdeliť potraviny do jedného kontajnera, ak nechcete, aby to stále poplietol. Najpohodlnejšie Kontajnery budú v bezpečí pre mikrovlnné rúry, mrazničky a umývačky. A nepriepustné, samozrejme.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.