Naudos ir rizikos maisto papildai

Posted on

Naudos ir rizikos maisto papildai

Dietiniai papildai produktai skirtos papildyti savo dienos suvartojamų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus ir mineralus. Daugelis yra saugūs ir pasiūlyti didelę naudą sveikatai, tačiau yra keletas, kurie kelia pavojų sveikatai, ypač jei netinkamiausias. Maisto papildai yra amino rūgščių, riebalų rūgščių, fermentų, probiotikų, augalinius, augalų ekstraktų ir gyvūnų ekstraktų.

Be vitaminų ir esminių mineralų, lankytinos papildai yra:

 • chondroitino
 • ežiuolės
 • Žuvies taukai
 • ginkmedžio lapai
 • Žalioji arbata
 • Ženšenis
 • Gliukozaminas
 • česnakas
 • Jonažolės
 • Sabalpalmių

Privalumai

Paprastai, jums turėtų būti suteikta galimybė gauti visas maistines medžiagas tau reikia subalansuotos dietos. Tačiau papildai gali suteikti jums papildomų maistinių medžiagų, kai jūsų mityba trūksta arba kai sveikatos sąlygos sukelti trūkumas (pavyzdžiui, vėžio, diabeto, arba lėtinis viduriavimas).

Daugeliu atvejų, multivitaminų / mineralų papildas bus pateikti visus mikroelementų jūsų kūnas poreikius. Jie paprastai yra saugūs, nes jie yra tik nedidelis kiekis kiekvienos maistinės medžiagos (vertinant pagal kasdienį vertės, ar DV).

Individualūs maistinės medžiagos yra taip pat galima papildų, paprastai dozės didesnių nei jūsų tipiškų polivitaminų. Jie gali būti naudojami gydyti trūkumą, pavyzdžiui, geležies trūkumas, arba sumažinti jų sveikatos būklę riziką, pavyzdžiui, hipertenzija.

Pavyzdžiui, didelės dozės vitamino B3 (niacinas) gali padėti padidinti “gera” didelio tankio lipoproteinų (DTL) cholesterolio, o folio rūgštis ilgą laiką buvo naudojamas siekiant sumažinti gimimo defektas vadinamas Spina bifida pavojus.

Nebent konkretus trūkumas yra identifikuojamas, priedas yra paprastai nėra būtinas, jei jūs valgote ir tinkamai pasinaudoti. Tinkama naudoti papildus gali padėti jums išvengti šalutinių poveikių ir toksinis poveikis, susijusias su per daug.

rizika

Jungtinėse Amerikos Valstijose, maisto papildai nėra reguliuojama taip griežtai, kaip farmacijos narkotikų; gamintojai neturi įrodyti, kad jie yra arba saugus ar efektyvus. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) nėra net nustatyti, ar maisto papildai yra veiksmingi, kol jie yra siunčiami į rinkos lentynų.

Turint tai sakė, FDA tvarko Tainted ar potencialiai kenksmingų produktų, kuriais prekiaujama kaip maisto papildų sąrašą. Blogiausi pažeidėjai paprastai svorio pagalba, “natūralus” Seksualinė Enhancement tabletes, ir papildai skirtos kultūristų.

Papildyti gamintojai turi laikytis tam tikrų ženklinimo gaires, įskaitant tai, ką jie gali pasakyti, o ne apie tariamą naudą.

Tai nesibaigia gamintojai iš teigdamas, dažnai klaidinančiai, kad jų produktas gali “stiprina imuninę sistemą” arba “gydyti artritą”, net jei yra mažai mokslinių įrodymų paremti teiginius. Apskritai, tik sunkiausius Pažeidimų yra žiūrima pagal FDA.

Problemos Lookout

Nors dauguma maisto papildai yra saugūs, kaip ilgai, kaip jūs sekti gaminio instrukcijas, didelės dozės tam tikrų maistinių medžiagų gali turėti neigiamą poveikį. Jūs netgi galite perdozuoti tam tikrai papildas, rizikuodami didelę žalą ir mirtį.

Tarp kai kurių kenksmingų sąveikos ar dozavimo klausimus:

 • Vitaminas K gali sumažinti kraujo skiedikliai efektyvumą kaip Coumadin (varfarino).
 • Vitaminas E gali padidinti kraujo skiedikliai veiksmų, todėl nesunkiai atsirandančias kraujosruvas ir kraujavimas iš nosies.
 • Jonažolės gali paspartinti daugelio vaistų, įskaitant antidepresantus ir kontraceptines tabletes skaidymą, taip sumažinant jų veiksmingumą.
 • Antioksidantai, kaip vitaminų C ir vitamino E gali sumažinti kai kurių vėžio chemoterapijos tipų efektyvumą.
 • Aukštos dozė vitamino B6 (piridoksino), kai naudojamas per metus ar daugiau, gali sukelti sunkią nervus. Vitaminas B6 taip pat gali sumažinti kovos su priepuolių narkotikų Dilantin (fenitoinas) ir levodopos (vartojamas Parkinsono ligai gydyti) veiksmingumą.
 • naudojamas su retinoidais spuogai vaistus, pavyzdžiui, Accutane (izotretinoino) ir Soriatane (acitretinu) Vitaminas A gali sukelia vitaminas A toksiškumas.
 • Vitaminas B3 (niacinas), kai naudojamas su statinais, gali padidėti rabdomiolizės riziką (nenormalus pasiskirstymas raumenų audinio).
 • Geležies ir kalcio papildai gali sumažinti antibiotikų, ty tetraciklinai ir fluorochinolonų efektyvumą, net kaip 40 proc.
 • Vitaminas C, kai imamasi dozių viršijančių 2000 miligramų, gali sukelti pykinimą ir sunkus viduriavimas.
 • Selenas, boro ir geležies papildų gali būti toksiški, jei imtasi dideliais kiekiais.

Patarkite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas apie bet kokius papildus jūs planuojate imtis, taip pat kokius vaistus vartojate, ar jie yra farmacijos, over-the-counter, žolelių, tradicinės ar homeopatiniu.

Dėl labai saugos ir kokybės, pasirinkite papildus patikrintus ir patvirtintus pagal sertifikavimo įstaigos, tokios kaip JAV farmakopėjos (USP). Niekada nenaudokite pasibaigęs papildus.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.