Mis on tervislik kaal?

Posted on

Mis on tervislik kaal?

Seal on midagi lähedal kinnisidee ümber kaalu tänapäeval. Mõned on ajendatud hämmeldust uudiste et öelda ligi kaks kolmandikku täiskasvanutest ülekaalulised. Mõned on kahtlemata tingitud pidev vool pilte ilus organite näeme iga päev kõiki meedia.

Kuid see ei ole tingimata halb asi kas. Kui kaks kolmandikku meist on ülekaalulised, see ei saa haiget enamiku heita mõned naela. Aga nagu kõik kinnisideed, see võib minna liiga kaugele. Ja kuna  Coach  on kõike seda paigaldaja, tervislikumaks ja õnnelikumaks, arvasime me tahaks keskenduda selle asemel näpuga, mida tervislikku kaalu tegelikult tähendab, et kui sa oled seal saate keskenduda nauditavamaks tervislikud eluviisid mitte higistamine number kaalud.

Mis on tervislik kaal?

On olemas kolm peamist võimalust kindlaks teha, kas teil on tervisliku kehakaalu, kuid ükski neist pole täiuslik. See tähendab, et kui sul on korralik käepide kõik kolm, on sul võimalik teha mõistlik kõne.

1. KMI

Kehamassiindeks (KMI) on ammu kindlaks tehtud go-to võimalus rahvaterviseinstitutsioonid. BMI on lihtne tulemus põhineb teie pikkus, kaal, vanus ja sugu, mis siis liigitab teid üks viiest sulgudes – alakaaluline, normaalkaalus, ülekaalulisuse, rasvunud või väga rasvunud.

Leidub probleeme, kasutades BMI ainsa indikaatorina, kas olete tervisliku kehakaalu, kuid see on kahtlemata kasulik mõõtmine, nii on hea lähtepunkt otsides et näha, kas oma kaalu on tervislik valik. Head to  Tervislik Kaal Kalkulaator NHS kodulehel  ja pane oma andmed, et saada oma BMI punktisumma.

KMI kuskil vahemikus 18,5 ja 25 peetakse tervel vahemikus. Allpool 18,5 on alakaalulisi 25-30 on ülekaaluline, 30-40 on rasvunud ja üle 40 on väga või morbidly rasvunud.

Peamine küsimus BMI on see, et ta ei pea, mida kaalu koosneb – st rasva või lihaste – nii et sa võib liigitada ülekaalulised kui tegelikult oled lihaseid seotud Adonis. Kui see on nii, aga sa ilmselt suutma ohtu arvan, kas sa oled korralik kuju sõltumata sellest, mis teie BMI ütleb.

2. Keha rasvaprotsendi

Et hoida seda küsimust BMI saab ka mõõta oma keha rasvaprotsendi, mis teeb selgeks, kui kaalu sa kannad on tingitud punnis biitseps või õllekõht. Keha rasvaprotsendi võimalik paksus mõõdetakse nihikuga või smart kaalud kodus või võtta hoopis täpsema (ja kallis) mõõtmine, saad dual-energia X-ray (DEXA) mõõtmine.

Kui kasutate smart kaalud eelkõige olema teadlik, et mõõtmised võivad erineda metsikult jooksul isegi vaid paar minutit, nii et see on parim, et alati kasutada neid kaalud konkreetsel kellaajal selgitada suundumusi keha rasva aja jooksul mitte murettekitav üle ühekordne näitaja.

Mis pidada terve keha rasvaprotsendi varieerub vanuse ja soo järgi, ja saate sageli leida ka erinevaid sulgudes mis peetakse normaalseks erinevates kohtades. NHS ei ole suunised keha rasvaprotsendi, osalt seetõttu, et inimestel on raske täpselt mõõta ise, eriti kui võrrelda BMI.

Allpool tabelis pärineb  Ameerika nõukogu Exercise . See ei võta arvesse vanus (kui te olete vanem see on normaalne suurem keha rasvaprotsendi), kuid saab kasutada üldjuhend näha, mida on liigitatud terve keha rasvaprotsendi.

  Mehed Naised
oluline 2-5% 10-13%
väga kõhn 6-13% 14-20%
lahja 14-17% 21-25%
normaalne 18-22% 26-31%
ülekaaluline 23-29% 32-39%
rasvunud 30% või rohkem 40% või rohkem

3. vööle-kõrguse suhe

On veel üks lihtne viis mõõta, kas teil on tervisliku kehakaalu, et annab ka hea märk sellest, kas teil on kaasas liiga palju rasva. See on sinu talje-kõrguse suhe (WHtR). Kui see on üle 0,5 teil on suurenenud risk terviseprobleemid.

Et mõõta oma WHtR haarata tükk string ja kasutada seda mõõta kõrgust. Siis korda string pooleks ja murrab ta ümber oma talje poolel teel oma puusaluu ja oma madalaima ribi (ei hingata). Kui poolitatud string ei ole piisavalt pikk, et minna ümber oma talje, oma suhe on üle 0,5 ja vajab tähelepanu.

 

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.