Millal on parim aeg võtta Vitamiinid?

Posted on

Millal on parim aeg võtta Vitamiinid?

Parim aeg võtta palju vitamiine ja mineraalaineid võib olla hommikul koos toiduga. Siiski on mõned toidulisandid, mis võivad aidata teil magada paremini, kui võtta vahetult enne magamaminekut. Seega parim aeg teil võtta oma vitamiine sõltub täpselt vitamiine te võtate, ja tervisele mõju loodate saada võtmast neid.

Vitamiinid, mis võib olla parem, kui võtta hommikul on:

  • C-vitamiin
  • Teatud B vitamiine
  • vitamiin D

Vitamiinid ja toidulisandid, mis võib olla parem, kui võtta õhtul lähedal magamaminekut, on järgmised:

  • Vitamiin B-3 (niatsiin)
  • magneesium

Mõned inimesed leiavad, et vitamiinide ja mineraalainete võib põhjustada ärritunud seedimist ja isegi kõhulahtisus kui võtta tühja kõhuga. Seetõttu on üldiselt parem võtta vitamiinide ja mineraalainete preparaate koos toiduga, kui te ei soovitata erinevalt arst.

Et segasem veelgi teatud vitamiine tuleb võtta koos toiduga, mis sisaldab mõned rasva kaloreid. Ongi, sest nad “rasvlahustuvate”, mis tähendab, et nad ainult lahustada-ja imenduvad korralikult oma keha kui te võtate neid koos mõned rasva. Seega, kui te võtate oma vitamiinid hommikul koos suures rasvavaba hommikusööki (ehk rasvavaba teravilja ülaosaga lõss), siis võiks olla võideti eesmärgil tarbivad vitamiine.

Siin on hooletussejäetud parimaid korda, et võtta konkreetseid vitamiine ja mineraalaineid, parim aeg võtta multivitamiine ja mis täiendab tuleks võtta koos mõne rasva kaloreid.

A-vitamiin

A-vitamiin aitab säilitada oma nägemus, organite ja reproduktiivse süsteemi. Ei ole tõendeid, et see on parem võtta A-vitamiini hommikul või õhtul, nii et võtke A-vitamiini toidulisand, kui see on mugavaim.

A-vitamiin ja beeta-karoteen mõlemad on rasvlahustuvate, et tähendab, et peate võtma neid rasvaallikateks. Enamasti tähendab see võtab oma vitamiini koos toiduga, ja tegelikult on paljud tootjad vitamiini toidulisandeid soovitame kasutada toodete sööki.

B vitamiinid

B vitamiine-, mis sisaldavad tiamiini, foolhappe ja riboflaviini aitab keha toimimine ja terveks jääda. Kui teie taset teatud B vitamiinid on liiga madal, võite avastada, et olete rohkem väsinud kui sa peaksid olema. Segadus ja aneemia ka võib tekkida rasketel juhtudel, olenevalt sellest, kumb B vitamiine sa pole.

Enamik inimesi võtab B vitamiine rühmana, kas multivitamiini kapsel või konkreetse B vitamiini.

Seal on vähe tõendeid, et teatud B-vitamiine võib tekitada unehäireid. Näiteks:

  • B6-vitamiin, või püridoksiin, võib põhjustada eredad unenäod ja võib parandada teie võimet unenägusid meeles pidada. Teadlased väikestes eeluuring avaldati 2002. andis üliõpilaste väga suured annused B6-vitamiin üle viie päeva ja leidis oma unistused olid ere, värviline ja veider kui tavaline. Sa peaksid olema võimelised seda probleemi vältida, võttes vitamiini B-6 hommikul.
  • Vitamiin B-12 aitab teie organismil toota energiat ning anecdotally. mõned inimesed on teatanud, et võtab ta õhtul teeb neile liiga energiline magama lihtsalt. Kui te võtate vitamiin B-12 samal ajal kui teiste oma B vitamiine, hommikul, sa peaks olema trahv.

Seevastu on võimalik, et niatsiini, tuntud ka kui vitamiin B-3, võib aidata teil magama. Luulojen näitab, et võtate suures annuses aitab mõned inimesed magama kergemini. Kuid te ei tohiks juua alkoholi kui ka võttes niatsiini, kuna alkohol võib süvendada niatsiini toimet. Kuna olete tõenäoliselt nautida alkohoolne jook õhtul kui hommikul, see võib raskendada oma analüüsi.

Põhineb see kõik, et võite olla parem võttes B vitamiine hommikul. Aga kui B-vitamiine rühmana ei tundu viitsinud oma une ja see on mugavam, et teha neid õhtuti, et peaks olema trahv, samuti.

C-vitamiin

C-vitamiin aitab immuunsüsteemi funktsiooni efektiivsemalt ja ka mängib olulist rolli, aidates kaitsta oma rakkude ohtudest vabad radikaalid. See on vees lahustuvad, nii et sa ei pea võtma seda sööki. Kuid mõned inimesed leiavad C-vitamiini, eriti suuremates annustes võivad rikkuda oma maod ja isegi põhjustada kõhulahtisust. Võttes seda täiendada koos toiduga aitab, ja võttes puhverdatud tüüp C-vitamiini ka aitab, kui sa leiad oma seedesüsteemi häirib see.

Anecdotally mõned inimesed on teatanud, et suuremad annused vitamiin C on seganud nende und. Ei ole reaalne meditsiinilisi tõendeid selle, kuid kui te muretsete, võite võtta C-vitamiini hommikul ja ka kärpida annust soovitatav päevane kogus, mis on 75 milligrammi täiskasvanud naised ja 90 milligrammi täiskasvanud mehed .

C-vitamiin aitab keha absorbeerida raud parem , nii et kui arst on teile võtta ekstra raud, te peaksite oma C-vitamiini samal ajal, sõltumata sellest, millisel kellaajal, mis toimub.

vitamiin D

Vitamiin D “päikesepaiste vitamiini,” teenib palju ülesandeid keha. See aitab hoida oma immuunsüsteem heas korras, siis töötab koos kaltsiumi ehitada oma luud ja närve kasutada seda kanda sõnumeid. Sinu keha toodab D-vitamiini, kui teie nahk on päike. Aga kuna sa oht saada nahavähk liigse päikese käes, siis võib tekkida vajadus täiendada D-vitamiini kui teie tase on madal.

See on rasvlahustuvate vitamiinide, mis tähendab, et see on kõige parem võtta koos toiduga, mis sisaldab mõned rasva. Kuid see sööki saab hommiku-, lõuna- või õhtusöök, sest seal on mingeid tõendeid, et D-vitamiini imendumist on parem või halvem igal konkreetsel kellaajal.

Anecdotally, mõned inimesed aru, et D-vitamiini võivad segada und, eriti kui võtta liiga hilja.

Vähemalt kaks uuringud on kaalunud, kas võttes suuremad annused vitamiin D võib segada und, olenemata sellest, millal need annused olid võetud. Üks uuring avaldati 2013. aastal leiti, et naistel hulgiskleroos võttes kõrge D-vitamiini 4370 RÜ või ülespoole seitse korda soovitatavast päevasest-oli madalam melatoniini nende veres. Naised võttes 800 RÜ päevas ei näe, et mõju ja uuringus ei hinnata une kvaliteeti, nii et see on raske teha täielikku järeldused.

Teine uuring avaldati 2016. aastal leiti, et vanemad naised, kes olid püüdnud kaalust ja kes võtsid 2000 TÜ D-vitamiini päevas, sest nad olid puudulikult nägi oma une kvaliteeti halvendada. Uuring näitas, et sellel tasemel D-vitamiini võib põhjustada vaesemates une kvaliteeti seas postmenopausis naistel, kes juba olid puudulikud vitamiini D.

On raske öelda, kas sa oled parem D-vitamiini hommikul või hiljem päeva, kuigi mõned inimesed aru anecdotally, et neil on parem õnne hommikul rutiinse. Sõltumata, on võimalik, et väga suurtes annustes võib tekitada unehäireid, ükskõik kui nad võtnud.

vitamiin E

Vitamiin E kaitseb teie rakke kahjustuste, suurendab immuunsüsteemi ja aitab laiendada veresooni ja takistavad vere hüübimist. Puudused võib põhjustada närvikahjustusi, nägemishäired ja immuunsüsteemi nõrgenemine.

Kuna see on rasvlahustuvate vitamiinide, peate võtma vitamiini E rasva sisaldava toiduga. Peale selle nõu, ei ole tõendeid, et võtta see igal konkreetsel kellaajal on parem või halvem teie tervist.

K-vitamiin

K-vitamiin aitab trombi. Samuti aitab tugevate luude, võib teid kaitsta vähi ja võitleb diabeet, parandades keha tundlikkust hormooni insuliini.

See on teine ​​rasvlahustuvate vitamiinide, nii võtta vitamiini K koos toiduga. Siiski pole uuringuid, mis näitavad “parim” või “halvem” kellaajal võtta oma K-vitamiini, nii sobitada see, kui saate seda teha.

kaltsium

Te olete ilmselt kuulnud, et kaltsiumi ehitab tugevad luud ja et paljud inimesed ei tarbi piisavalt. Täiskasvanud ja lapsed 4 ja vanemad vajadust 1000- 1300 milligrammi kaltsiumi päevas, ja paljud inimesed (eriti neile, kes ei joo palju piima või süüa kaltsiumi täiendatud toidu) ei saa nii palju.

On olemas erinevat tüüpi kaltsiumi ja erinevaid soovitusi, kuidas teha neid. Kaltsiumtsitraat (levinum kaltsiumi toidulisand tooted) võib võtta kas omaette või koos toiduga. Kaltsiumkarbonaat (odavam toidulisand) vajab abi maohappe jaotada see, et see on kõige parem võtta koos toiduga.

Kuna sa peaksid jagama oma kaltsiumi doosi kogu päeva parima imendumist (keha ei kata rohkem kui 500 milligrammi ajal hästi), siis võib likvideerida võttes kaltsiumi nii hommikul ja pärastlõunal või õhtul, eriti kui arst on soovitatav tarbida suuremat annust iga päev.

Ideaalis ei tohiks kaltsiumi samal ajal kui rauda sisaldavate multivitamiinide või magneesiumi, sest keha ei pruugi taluda seda samuti. Kuid mõned uuringud avaldatud 2014. aastal näitab, et kaltsiumi võivad aidata teil magama , ja paljud täiendada tooted ühendavad kaltsiumi ja magneesiumi ühte (sageli väga suur) pill. Pead otsustama (koostöös oma arstiga), mis on teie jaoks parim.

Lõpuks kaltsiumilisandid võivad häirida teatud ravimid, kaasa arvatud mõned tüüpi antibiootikumid, ravimite osteoporoosi, vererõhuravimid, antatsiidid krambivastase ravimeid ja kolesterooliravimid. Mõningatel juhtudel, võttes kaltsiumi võib tähendada keha neelab rohkem ravimeid, samas kui muudel juhtudel, võib teie keha neelavad vähem ravimeid. Seetõttu on oluline, et rääkida oma arstile, kuidas oma ravimitel võib olla koostoimeid kaltsiumi (või mis tahes muu täiendada te võtate).

magneesium

Magneesium, mineraal-, toimele organismis reguleerima närvifunktsioonile, vererõhku ja luud (koostoimes kaltsium). Enamik inimesi saada piisavalt magneesiumi, kuid magneesiumi puudus võib põhjustada iiveldust, isutust, väsimus ja nõrkus.

Out of kõiki vitamiine ja mineraalaineid saate, magneesiumi on üks, mis on kõige parem võtta öösel. See on sellepärast, magneesiumi soodustab heli tervisliku une kui see on võetud lähedal magamaminekut. Inimesed, kes kannatavad jalakrambid öösiti, magneesiumi võib samuti aidata leevendada seda probleemi.

Magneesium võib olla raske oma seedesüsteemi ning võib põhjustada kõhulahtisus. Tegelikult populaarsem kõhukinnisust abinõu Magnesia piim sisaldab 1200 milligrammi magneesiumhüdroksiid, mis tavaliselt piisab roojamise kuue tunni jooksul. Kui leiate magneesiumi näib põhjustavat teil kõhulahtisus, proovige lõigata annust; annuses 100 mg võib olla sinu jaoks piisavalt.

Multivitamiinid

Multivitamiinid kombineerida mida teadlased arvates kõige olulisem vitamiine ja mineraalaineid ühte lihtne võtta päevas tableti (või mõnel juhul mitu päevas tablette). On tavaline, et multivitamiinide lisada C-vitamiini, mõned või kõik B-vitamiine, vitamiinid A, D, E ja K, pluss mineraalid nagu tsink, seleen ja vask.

Kasutamine multivitamiine on langenud aastate jooksul rohkem inimesi hakkas võtma üksikute toidulisandeid, nagu vitamiin D. Samas, vastavalt avaldatud uuringu JAMA 2016. aastal ligi kolmandik ameeriklastest ikka võttis päevas multivitamiine alates 2012..

Ei ole “parim” aeg võtta oma multivitamiini, kuigi paljud inimesed võtavad multivitamiine hommikul, eriti kui nad on teiste hommikul ravimeid võtma. Te kindlasti peaks võtma oma multivitamiini koos toidu, aga kuna mõned vitamiinid see tõenäoliselt on rasvlahustuvate. Mõned suuremad multivitamiine võib põhjustada maoärritust kui võtta tühja kõhuga, samuti.

On vaja rohkem uuringuid, et teha kindlaks, kuidas multivitamiine mõjutada teie uni, kui nad üldse ja kas kellaajal te võtate neid võib mõjutada seda. Seal lihtsalt ei ole piisavalt andmeid, et soovitada vältida multivitamiine öösel, et saaksite neid, kui sa seda leida kõige mugavam.

mõtte

Vitamiinid ja mineraalained toidulisandeid ei saa teid aidata, kui te ei mäleta, et võtta neid. Seega parim aeg võtta oma vitamiine on, kui sa oled kõige tõenäolisemalt võtmist meeles pidada. Paljud inimesed teevad võttes nende vitamiinide osa oma hommikul rutiinse, ja see peaks tegema trahvi, kui teie hommikusöök sisaldab mõningaid rasva kaloreid.

Kui oled segaduses, mida vitamiine ja mineraalaineid võtta ja kui võtta neid, rääkige oma arstiga. Nad võivad aidata teil praakima mis täiendab siis tuleb võtta, ja teile rääkida parim aeg teil võtta neid. Lisaks peaksite alati oma arsti, kui te võtate mistahes üle leti vitamiine, mineraalaineid või muid toidulisandeid, sest nad võiksid suhelda ravimeid.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.