L-karnitiin – ülevaade Eelised, kõrvaltoimete ja Annus

Posted on

L-karnitiin - ülevaade Eelised, kõrvaltoimete ja Annus
L-karnitiin on aminohape laialdaselt saadaval täiendada vormi ja turustatakse tihti kaalulangus abi. Toodetud loomulikult organismis, L-karnitiin transpordib rasva rakud, et toota energiat. Kuigi täiendada tootjate sageli väidavad, et L-karnitiin “kiirendada” oma ainevahetust, tõendeid nende väidete üldiselt puuduvad.

Tingimuste hulgas, et L-karnitiin on arvatavalt raviks:

  • rasvumine
  • Ajuhäired, sealhulgas Alzheimeri tõbi
  • Alkoholism ja narkomaania
  • Hüpertensioon (kõrge vererõhk)
  • diabeet

Samuti on soovitatav, et L-karnitiin võib suurendada spordi tegevuse, mistõttu on üks populaarsemaid toidulisandeid kasutada sportlased.

Tervis Kasu

Praeguseks paar kliinilised uuringud on jõuliselt testitud L-karnitiin tõhusust ravis tahes eespool loetletud tingimused. Toidulisandiga, L-karnitiin ei pea läbima range testimise, et ravimeid teha. Sellepärast tootjad teevad tihti väiteid kasu L-karnitiin, mis on ei toeta fakt.

Siiski on väiksem uuringuid, mis näitavad, L-karnitiin võib olla kasulik teatud tingimustel. Ükski uurimus tuleks võtta “tõendeid” per se, vaid pigem esimene samm sisukam teadusuuringute tulevikus.

Kaalukaotus

Seoses kasutamise L-karnitiin kaalulangus, läbivaatamist avaldatakse 2018. aastal leitud puudus kasu.

ajutegevus

On tehtud ettepanek, et tõstes ainevahetuse ajurakke, kahjulike mõjude palju aju häired võib aeglustunud, peatada, või isegi vastupidine siiski kõige teadus on alates 1990. ja 2000. aastate alguses.

Kõige ambitsioonikam nõue on, et teatud tüüpi L-karnitiin, mis on tuntud kui atsetüül-L-karnitiin (ALC) , võib parandada mälu, taju ja tähelepanu inimeste Alzheimeri tõbi (AD).

Uuring tehti 1991. aastal leiti, et kuigi kõik osalejad alanes vaimse funktsiooni ühe aasta pärast, langus tundus olevat aeglasem inimesed ettenähtud ALC omadega võrreldes, kuna platseebo.

Muud uuringud näitavad, et ALC võib aidata kiirendada paranemist mõnuainete parandades vaimset funktsiooni ja nägemisteravus. 1990. aastal uuringus osales 55 inimest toimumas alkoholi detox teatatud kiirema taastumise grupis ette 2 grammi ALC pärast 30, 45 ja 90 päeva omadega võrreldes ette platseebot.

Vastavalt 2017 läbivaatamine, laboratoorsed uuringud ACL raviks pediaatrilistel aju vigastused võib olla võimalik, kuid palju on vaja rohkem uuringuid inimestele.

ainevahetusfunktsioonita

Mõned teadlased usuvad, et metaboolse kasu L-karnitiin võib ulatuda kardiovaskulaarsüsteemiga samuti määrus insuliini ja veresuhkru taset.

24-nädalases uuringus on Itaalia teatasid, et inimeste seas insuliiniresistentsuse, 2-grammine päevane annus L-karnitiin paranenud glükoositaluvus ja vähendas süstoolne vererõhk keskmiselt 10 punkti.

L-karnitiin on samuti uuritud vahendina 2. tüüpi diabeedi ravis. 2009. a läbivaatamine uuringud näitasid, et L-karnitiin on võimalik vähendada lipiidide akumulatsiooni lihastes, seisukorrast, mis pärsib insuliini vastuseks ja metabolismi veresuhkru (glükoosi).

Kuid üldine uuringu tulemused olid suuresti segatud. Kuigi L-karnitiin nähti alandada tühja kõhu veresuhkru taset mõned uuringud, teistel ei ole. Muud veel teatatud problemaatiline triglütseriidide suurenemise pärast pikaajalist kasutamist L-karnitiin toidulisandeid.

Sport Performance

Veelgi ebakindel on kasu L-karnitiin parandada spordi tegevuse. Vaatamata sellele, et üle $ 100 miljonit kulutatakse igal aastal L-karnitiin toidulisandeid Ameerika Ühendriigid, vastavalt Global Industry Analüütikud, Inc ., On ebapiisava tõendeid selle kasutamist.

Kuigi paljud tootjad väidavad, et L-karnitiin parandab lihaste taastumist, suurendab hapniku säilitamine, vähendada kogunemist piimhappe lihaseid ja suurendada vastupidavust, uurimustulemusi vahemikus segada vilets.

Näiteks 2018 ülevaade uuringust L-karnitiin võib parandada vastupidavust ajal sorteeritud jooksurajal näitama (mõõdetuna VO2 max), kuid ei suutnud seda sama ajal püsiseisundi esitata.

Võimalikud kõrvaltoimed

Üldiselt, kui võtta määratud annus (2 kuni 3 grammi päevas), L-karnitiin toidulisandeid peetakse ohutuks. Kõrvaltoimeid kipuvad olema minimaalne ja võivad olla iiveldus, kõhukrambid, kõhulahtisus ja “kahtlane” keha lõhn.

Veel käsitleb on võimalik mõju L-karnitiini inimeste südameveresoonkonna haiguste riski. Pikaajaline kasutamine L-karnitiin toidulisandid võivad tõsta vere ainet nimega trimetüülamiin-N-oksiid (TMAO). Kõrge TMAO peetakse sõltumatu riskifaktor ateroskleroosi (jäigastumine arterites). Kuid L-karnitiin toidulisandeid ei ole seotud ühegi suurenenud risk südame-veresoonkonna haiguste ja tegelikult võib olla kasu patsientidel kardiomüopaatia.

L-karnitiin võib võimendada verevedeldajaid nagu Coumadin’i (varfariini) ja Sintrom (atsenokumaroolil), mis põhjustab liigset verevalum või verejooks. Samuti võib vähendada tõhusust oma kilpnäärme ravimeid.

Et vältida koostoimeid, alati nõu oma arsti kõigist ravimeid te võtate, olgu see siis farmaatsia-, üle leti või taimsete.

Kuna toidulisandeid nagu L-karnitiin on suuresti reguleerimata, ei ole tõendeid nende ohutuse rasedad, imetavad emad, või lapsed. Alati rääkida oma arstiga enne mis tahes toiteväärtust, homöopaatiliste ravimite või taimsete täiendada, et tagada teile täielikult teavitada võimalikke riske ja kasu.

Doseerimine ja valmistamine

L-karnitiin toidulisandeid on saadaval tableti geelimütsikese, vedel ja pulbrilise preparaate. Ei ole standardiseeritud raviskeem L-karnitiin, vaid võrdub üle 3 grammi päevas võib põhjustada ebamugav kõrvaltoimeid.

Eri tüüpi L-karnitiin turustatakse erinevate tervise eesmärgil:

  • Atsetüül-L-karnitiin turustatakse tihti aju lisaseadmega.
  • L-karnitiin L-viinhappe kasutatakse peamiselt spordi tegevuse.
  • Propionüülpiperasino L-karnitiin kasutatakse tavaliselt vererõhk.

Kunagi ei tohi ületada annust tootja poolt soovitatud. Kui teil tekib kõrvaltoimeid, olla kindel, et tuua toote koos sinuga, kui külastate oma arsti.

Mida ta otsima

L-karnitiin on leitud peamiselt liha ja piimatooted. Leitakse “tinglikult asendamatu”, mis tähendab, et keha ei tooda seda nii kaua, kui te ka toitude söömist rohkesti lüsiini ja metioniini, ehituskivid L-karnitiin.

Toit kõrge lüsiini sisaldavad juust, jogurt, piim, puu vilju, liha, linnuliha ja kala. Foods rikas metioniini mutrid, liha, kalkun, juust, kala, koorikloomi, soja, muna, piima ja oad. Nii kaua, kui olete lisanud palju need toidud oma dieeti, siis tavaliselt on mul küllalt L-karnitiini, mis aitavad reguleerida ainevahetust.

L-karnitiin toidulisandeid võib leida palju tervisliku toidu kauplustes ja apteekides või internetist ostetud. L-karnitiin on ka paljudes valgu pulbrid ja spordijoogid turustatakse sportlastele.

Selleks, et tagada täiendada on ohutu, ainult osta neid, mis on testitud ja heaks kiidetud tunnustatud sertifitseerimisasutus, nagu USA farmakopöa (USP), NSF International, või ConsumerLab.

muud küsimused

Kui tegemist on metaboolsete “võimendid,” turustamise hype peaaegu alati suurem kasu teie tervisele. Puudumise tõttu kvaliteedi kliinilised uuringud, L-karnitiin ei tohiks pidada tõhus vahend rasvumise või suurendada sportlikku jõudlust.

Kui teil on endiselt arvestades L-karnitiin tahes tervise huvides, siis kindlasti rääkida oma arstiga. Seda enam, et oma arstiga teab ravimite te võtate-kas farmaatsiatoodete või toitainete-the paremini siis, et vältida kõrvaltoimeid ja koostoimeid.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.