Koriander: Kasu, kõrvaltoimeid, koostoimed, Annus ja hoiatus

Posted on

Koriander: Kasutab, kõrvaltoimeid, koostoimed, Annus ja hoiatus
Koriander on laialt kasutusel palju erinevaid kööke kogu maailmas, eriti India, Ladina ja Aafrika roogasid. Koriander-või Coriandrum sativum- on liige sarikaliste või peterselli pere. Sa võid näha loetletud koostisosana retseptid koriandriga (koriander), koriandriõliga või koriandri seemned.

Tervis Kasu

Koriander kasutatakse vürtsi maitse toit, kosmeetika ja tubakatooted. Samuti on kasutatud ravimina abi sajandeid.

Koriander kasutatakse mõnikord mao- tervisehäired nagu iiveldus, kõhulahtisus, kõhupuhitus ja ärritatud soole sündroom. Samuti võib kasutada, et stimuleerida söögiisu või aphrodisiac ja isegi antibiootikumi. Siiski on piisavalt tõendeid, et toetada neid kasutab.

Koriander on ka võtnud mõned inimesed leevendada kõhukinnisust. Koriander on üks paljudest koostisosadest teatud teesid (nagu Smooth liikuvus), mis on näidatud , et parandada roojamist. Aga see on ebaselge, kui palju koriander üksi aitab kasuks.

On ka mõned üha rohkem tõendeid selle koriander võib aidata suhkurtõve. Kuid enamik läbiviidud uuringute siiani on lõpetatud näriliste, nii teadlased ei ole kindel, kui kasu läheb inimestele.

Toitumisalane teave

Üks teelusikatäis koriandriseemned näeb ligikaudu 5 kaloreid, 1 süsivesikute (enamasti kujul kiudainet), ja vähem kui 1 g valgu ja rasva. Vürtsi tõstab kaltsiumi tarbimine veidi (12,4 mg) ja kaasa ka kaaliumi tarbimist (22,2 mg). Olemas on ka väike kogus magneesiumi (5,8 mg) ja fosforit (7,2 mg) lahust tl vürtsi.

Kui kasutate värske koriandriga (koriander) oma toiduvalmistamise siis on tõenäoline, et kasutada rohkem sellest. Aga see ikka ei lisa palju kaloreid või toitaine oma päevase toidukoguse. Seal on väiksem kui 1 kalor on veerand tassi koriander ja vähem kui ühe grammi süsivesikute, valkude või rasva.

Valik, valmistamine ja hoiukoht

Värske koriander (või koriandriga) tuleks osta tipus värskuse. Lehed peaks olema helge roheline ja ei närbunud. Kui sa saad koju, hoidke seda külmkapis, kus ta peaks jääma värskena umbes nädal.

Kui ostate koriandriga seemne või jahvatatud kujul, tuleb hoida õhukindlas anumas ja hoida jahedas ja kuivas kohas, näiteks oma sahver. Vürtsi peaks jääma värske kaks kuni kolm aastat.

Võimalikud kõrvaltoimed

Kui koriander kasutatakse vürtsi hooajal oma toitu peetakse GRAS (üldiselt ohutuks) USA Food and Drug Administration.

On siiski võimalik, et tekib allergiline reaktsioon teatud vürtsid, sh koriander. Sümptomid võivad olla kerged (nagu nahalööve, punetus või turse) või võib olla raske, sealhulgas anafülaksia. Kui olete mures, et võite olla allergiline koriander, pöörduda arsti poole.

Lisaks rasedatel või rinnaga, kellel on madal vererõhk, diabeet, või on kahe nädala jooksul enne operatsiooni tuleks kontrollida tervishoiuteenuse osutaja enne koriandriga.

Koriander võib segada teatud ravimid sealhulgas ravimeid kõrge vererõhk, suhkurtõbi suurendavad ravimid valgustundlikkus, või psühhotroopsetest ravimitest. Kontrolli oma tervishoiuteenuse osutaja enne koriander kui te võtate üks nendest ravimitest.

Sagedased küsimused

Kas koriander vürtsid või ravimtaim?

Tehniliselt on mõlemad. Termin “herb” viitab üldiselt leherohelise osa taime. Koriandri ka levinud retseptid ja on tavaliselt leitud toota osa supermarket märgistatud koriander.

Maitseained tulevad tavaliselt seemneid või koor taim ning seda võib kasutada pinnases või tervete kaudu. Leiad koriandri seemned ja jahvatatud koriandrit vürtsi oma kohaliku turu.

Mis vahe on koriander ja koriander?

Paljudes maailma osades, lehed Coriandrum sativum taime nimetatakse koriandrilehti. Kuid USA, me üldiselt helistada lehed “koriander.” Mõlemad koriandriga ja koriander on sama asi; nad pakuvad sama toiteväärtust ja tervislikkust.

Kas te kasutate koriandri ja koriander vaheldumisi?

Ei maitse koriander ja maitse koriander on üsna erinev, sest koriandri seemned on tavaliselt röstitud enne kui nad on jahvatatud või kasutada retseptid. Koriander on sageli kirjeldatud kui hull, lille, citrusy maitse. Koriander, teiselt poolt, on sageli kirjeldatud kui värske, petersell-nagu maitse. Väike osa elanikkonnast saab seebimaitse kui nad söövad koriander.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.