Skip to main content

Ko jums vajadzētu zināt par lipekļa diētu

 Ko jums vajadzētu zināt par lipekļa diētu

Lipekļa uzturs nesatur glutēnu, vai arī tas ir tādos nelielos daudzumos tas ir grūti izmērīt savā virtuvē. Lipekli olbaltumvielas graudiem, piemēram, kviešu, miežu, un rudzu. Tas ir svarīgi, lai maizes cepšanas maizes, smalkmaizītes un citi cep preces, jo glutēns palīdz nodrošināt tekstūru un elastību, lai mīkla. Lipeklis ļauj mīklai pieaugs sagūstot oglekļa dioksīda burbuļi, kurus izveidojis raugu un cukuru.

Glutēns ir sastopams citos posteņiem too. Pārtika un dzērieni izgatavoti ar kviešu, miežu un rudzu satur dažādas lipekļa daudzumu. Foods, kas ar šiem graudiem nav atļauta lipekļa diētu.

Kāpēc cilvēki Go Bezglutēna

Cilvēki, kuriem ir celiakija ir autoimūna reakcija uz lipekļa sāp odere tievajās zarnās. Postījumu rezultātā grūtībās absorbē dažus barības veidiem. Par celiakiju simptomi atšķiras no cilvēka uz cilvēku, un ietver tādas lietas kā vēdera uzpūšanās, gremošanas sūdzības, anēmija, depresiju un nogurumu. Jūsu veselības aprūpes sniedzējs var pasūtīt laboratorijas testus, lai noteiktu, vai jums ir celiakija. Vienīgā ārstēšanas celiakiju ir izvairīties no lipekļa, kas ļaus gremošanas trakta dziedināt, bet tā ir prasība visu mūžu.

Daži cilvēki nav testu pozitīvi par celiakiju, bet uzskatu, ka viņi jūtas labāk, ja tie ievēro lipekļa diētu; tā bezglutēna produkti ir kļuvuši pieejami pārtikas veikalos un restorānos. Bet kāpēc cilvēki, kuri acīmredzot nav, ir celiakija justies labāk lipekļa diētu? Tas varētu būt tie ir jutīgi pret lipekļa, bet laboratorijas testēšana nevar pārbaudīt šo jutību.

Alternatīvās Iemesli Cilvēki Izmēģināt Diēta

Vēl viens iemesls, jūs varētu justies labāk par bezglutēna diētu ir tas, ka, izvairoties lipekli, jūs arī izvairīties no lielu skaitu augsti pārstrādātiem pārtikas produktiem, jo ​​kvieši ir ļoti bieži sastāvdaļa. Tātad, jūs, iespējams, palielināt savu devu citu, mazāk apstrādātiem un vairāk uzturvielu blīvs pārtikas produktiem, piemēram, augļiem un dārzeņiem. Daži eksperti arī norāda, ka cilvēki ar autismu vajadzētu izvairīties no piena olbaltumvielas un glutēnu.

Lipekļa uzturs nesatur kviešus, rudzus, miežus, vai jebkādus pārtikas produktus, kurus ar šīm sastāvdaļām. Speltas, triticum turgidum polonicum, un tritikāles arī lipekli graudi. Daži cilvēki arī izvairīties auzas un auzu.

Lipekļa uzturs nav viegli sekot, jo tik daudzi pārtikas produkti, kas satur lipekli nav tik acīmredzama kā maize, graudaugu un makaronu. Sojas mērce, Tortilla čipsi, apstrādāti pusdienas gaļa, desas un pat frī kartupeļi parasti satur glutēnu, ja vien viņi īpaši apzīmēti kā “lipekli bez maksas.”

Pārtikas produktu veidiem, kas ir bez glutēna

Gaļa, zivis, augļi, dārzeņi, rieksti un pākšaugi visi bezglutēna, ja vien tie ir sagatavoti vai pasniedz ar glutēnu saturošu sastāvdaļu. Piemēram, zivs fileja ir glutēnu, bet, ja tas ir pārklāts mīklā un cepta. Cepts vai vārīts kartupelis ir glutēnu, ja vien jūs top to ar mērci sabiezējumu ar kviešu miltiem. Daudzi bezglutēna pārtika tiek veikti ar rīsu miltiem vai cornmeal vietā kviešu miltiem.

Ja jūs sekot lipekļa diētu, būt piesardzīgiem ar kādu no jaunajām bezglutēna pārtikas produktiem, piemēram, desertiem, cepumi un kūkas maisījumiem. Lai gan tas ir patīkami baudīt ceptas traktēti atkal, tie var būt arī augsts rafinētā cukura un tauku. Noteikti izlasiet etiķetes un veikt kaloriju skaitu vērā, ja jums ir nepieciešams, lai noskatītos savu svaru.

You may also like