Kasud ja ohud Toidulisandid

Posted on

Kasud ja ohud Toidulisandid

Toidulisandid on tooted, mille eesmärk on tõsta oma päevadoosi toitainete, sealhulgas vitamiine ja mineraalaineid. Paljud on ohutu ja pakkuda olulist kasu tervisele, kuid on mõned, mis kujutavad ohtu tervisele, eriti kui liiga palju. Toidulisanditest kuuluvad aminohapped, rasvhapped, ensüümid, probiootikumid, taimsed, taimedega ning loomade ekstrakte.

Lisaks vitamiine ja olulisi mineraalaineid, populaarne toidulisandid sisaldavad:

 • kondroitiini
 • Echinacea
 • Kalaõli
 • hõlmikpuu
 • Roheline tee
 • ženšenn
 • Glükosamiin
 • küüslauk
 • Naistepuna
 • saw Palmetto

kasu

Tavaliselt, siis peaks olema võimalik saada kõik toitained, mida vajate alates tasakaalustatud toitumist. Kuid toidulisandid võivad anda teile täiendavat toitainete kui teie toitumine on puudu või teatud tervisliku seisundi vallandada puudulikkus (nt vähk, diabeet või krooniline kõhulahtisus).

Enamikul juhtudel, multivitamiini / mineraalainepreparaat annab kõik mikrotoitainete keha vajab. Nad on üldiselt ohutu, sest need sisaldavad ainult väikestes kogustes iga toitaine (mõõdetuna päevas väärtus või DV).

Individuaalne toitained on saadaval ka toidulisandeid, tavaliselt suuremad annused kui teie tüüpiline multivitamiini. Neid saab kasutada, et ravida puudulikkus, näiteks rauapuuduse või riski vähendamiseks meditsiiniline seisund, nagu hüpertensioon.

Näiteks suurtes kogustes vitamiini B3 (niatsiin) aitab tõsta “hea” suure tihedusega lipoproteiini (HDL) kolesterooli, samas foolhappe on pikka aega kasutatud, et vähendada riski sünnidefekti nimetatakse lülisambalõhestumusega.

Välja arvatud juhul, puudus on tuvastatud, täiendada ei ole tavaliselt vajalik, kui sa sööd ja kasutada õigesti. Sobivad toidulisandite kasutamine aitab teil vältida kõrvaltoimeid ja toksilisust seotud liig.

riskid

Ameerika Ühendriigid, toidulisanditest ei ole reguleeritud nii rangelt kui ravimeid; tootjad ei pea tõestama, et nad on kas ohutu ega tõhus. USA Food and Drug Administration (FDA) ei ole isegi kindlaks teha, kas toidulisandid on tõhusad, enne kui need saadetakse turu riiulid.

Olles seda öelnud, FDA väidab nimekirja räämas või potentsiaalselt kahjulike toodete turustatakse toidulisanditest. Kõige õigusrikkujatele on tavaliselt kaalulangus abivahendid, “looduslik” seksuaalse parandamiseks pillid, ja toidulisandeid suunatud kulturistid.

Täiendus tootjad peavad järgima teatud märgistamise suunised, sealhulgas seda, mida nad ei saa öelda mitte umbes väidetava kasu.

See ei takista tootjad väidavad, sageli eksitavalt, et nende toode võib “tugevdada immuunsüsteemi” või “artriidi”, isegi kui seal on vähe teaduslikke tõendeid, et toetada nõudeid. Üldiselt ainult kõige raskemate rikkumiste tegutsetakse FDA.

Probleemid vaade

Kuigi enamik toidulisanditest on ohutu nii kaua, kui te järgite toodet juhiseid, suurtes kogustes teatud toitainete võib olla kahjulik mõju. Võite isegi üledoosi teatud täiendada, riskides tõsist kahju ja surma.

Seas mõned kahjustav mõju või doseerimise probleeme:

 • K-vitamiin võib vähendada efektiivsust verevedeldajaid nagu Coumadin’i (varfariini).
 • Vitamiin E võib suurendada tegevuse verevedeldajaid, mis viib kergesti tekkivad verevalumid ja ninaverejooks.
 • Naistepuna võib kiirendada jaotus paljud ravimid, sealhulgas antidepressandid ja rasestumisvastased tabletid, vähendades nende tõhusust.
 • Antioksüdandid nagu vitamiinid C ​​ja E-vitamiini võib vähendada tõhusust teatud tüüpi vähi keemiaravi.
 • Suureannuselised vitamiini B6 (püridoksiin), kui seda kasutatakse aastas või rohkem, võib põhjustada tõsiseid närvikahjustusi. Vitamiin B6 on võimalik vähendada ka tõhusust krambivastane ravim Dilantiin (fenütoiin) ja levodopa (kasutatakse Parkinsoni tõve raviks).
 • Vitamiin A kasutatud retinoid- akne ravimitega nagu Accutane (isotretinoiini) ja Soriatane (atsitretiini) saab põhjustab A-vitamiini toksilisust.
 • Vitamiin B3 (niatsiin), kui seda kasutatakse koos statiinidega võib suurendada riski rabdomüolüüs (ebanormaalne lihaskoe lagunemine).
 • Raud ja kaltsiumilisandid võib vähendada antibiootikumide mõju, nimelt tetratsükliinid ja fluorokinoloonide, koguni 40 protsenti.
 • C-vitamiin, kui võtta annuste puhul üle 2000 milligrammi, võib põhjustada iiveldust ja raske kõhulahtisus.
 • Seleen, boor ja rauapreparaate ei mürgised olla suurtes kogustes.

Soovitage oma tervishoiuteenuse osutaja mis tahes toidulisandeid te kavatsete võtta samuti mingeid ravimeid te võtate praegu, kas nad on farmaatsia, üle leti, taimedest, traditsioonilise või homöopaatiliste.

Sest kõik ohutuse ja kvaliteedi, valida toidulisandeid testitud ja heaks kiidetud sertifitseerimisasutus, nagu USA farmakopöa (USP). Ärge kasutage aegunud toidulisandeid.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.