Kas tõesti üledoosi Vitamiinid?

Posted on

Kas tõesti üledoosi Vitamiinid?

Vitamiinid on oluline oma tervise, kuid teil on vaja ainult neid väikestes kogustes ja siis peaks olema võimalik saada palju toiduaineid süüa. Aga sa saad liiga palju ühele vitamiini?

Jah, absoluutselt. Kuigi see on peaaegu võimatu saada liiga palju vitamiinide toitude söömist, saate üledoosi mõned vitamiinid kui te võtate suurtes annustes toidulisandeid pikema aja jooksul.

Miks on võimalik üledoosi Vitamiinid

Enamik vitamiine näed poelettidel müüakse annustes, mis ei põhjusta probleeme nii kaua kui järgida siltidel. Aga mõnikord inimesed võtavad palju suuremaid summasid, mida nimetatakse “mega-annuste” vitamiine, lootes toidulisandeid aitab ennetada või ravida spetsiifilisi terviseprobleeme.

On kaks probleemi võttes mega-annustes vitamiine. Esiteks on harva teaduslikku põhjust võtta tohutute vitamiinide (ja siis ainult juhendamisel oma arsti), nii et sa oled ilmselt lihtsalt raiskab raha.

Teiseks saab tegelikult arendada terviseprobleemid kui te mega-annus mõned vitamiinid. Tavaliselt on probleemid pöörduv, kui te lõpetate mega-annustes, kuid mitte alati, nii et kui sa mõistad olete olnud võttes vitamiini suur annus, võtke otsekohe ühendust oma arstiga.

Mis vitamiinid on Bad kui võtta suurtes annustes?

Toidu ja toitumise juhatuse Tervis ja meditsiin osakonna riiklikud teaduste akadeemiad, ehitus ja meditsiin on loonud maksimaalse lubatud omastamise tasemeid (UL) kõikide vitamiine ja mineraalaineid. UL on kõrgeim tase päevadoosi toitaine, et ei kavatse tekita ohtu terve inimene.

Siin on pilk ULS kõik vitamiinid ja mis võib juhtuda, kui te võtate liiga palju:

A-vitamiin

A-vitamiin on oluline normaalse nägemise, rakkude arengu ja immuunsüsteemi funktsiooni. Täiskasvanud vajavad umbes 700-900 mikrogrammi (mcg) päevas, ja see leidub maksas, kala, liha, piimatooted, ja värviline puu-ja köögivilju.

UL A-vitamiini vanuse: 
0-3 aastat: 600 mcg
4-8 aastat: 900 mcg
9-13 aastat: 1700 mcg
14-18 aastat: 2800 mcg
Täiskasvanud: 3000 mcg

Kuna A-vitamiin on rasvlahustuvate vitamiinide, see on lihtne oma keha säilitada see võib koguneda aja jooksul. Pikaajaline tarbimine liigses koguses A-vitamiini võib põhjustada koljusisese rõhu, peapööritus, iiveldus, maksakahjustus, peavalu, lööve, valu liigestes ja luudes, kooma ja isegi surma.

C-vitamiin

Vitamiin C on vaja tugevaid sidekoe ja immuunsüsteemi funktsiooni. See on ka antioksüdant, mis aitab vältida kahju vabu radikaale. Keskmine täiskasvanu vajab umbes 75-90 milligrammi (mg) päevas. C-vitamiin on leitud paljudes puu- ja köögivilja, kuid inimesed sageli C-vitamiini toidulisandeid lootes neid aitame ennekuulmatut nohu ja gripp.

ULS-vitamiin C vanuse:

0-12 kuud: tundmatu
1-3 aastat: 400 mg
4-8 aastat: 650 mg
9-13 aastat: 1200 mg
14-18 aastat: 1800 mg
Täiskasvanud: 2000 mg

Võttes suures koguses C-vitamiini ei ole eluohtlik, kuid see võib põhjustada kõhulahtisust, iiveldust ja kõhukrambid ja on seotud neerukive.

vitamiin D

Vitamiin D aitab keha absorbeerida ja kasutada kaltsiumi, nii et kui sa ei saa piisavalt D-vitamiini on oht nõrgenenud luud ja osteoporoos, muu hulgas. Enamik täiskasvanuid on vaja 600 rahvusvahelist ühikut (RÜ) iga päev. Sa ei saa palju D-vitamiini toidust, kuid keha muudab pärast nahk on päikese kätte. D-vitamiin on populaarne täiendada, kuid saad liiga palju, kui te mega-annus iga päev.

ULS-vitamiin D vanuse:

0-6 kuud: 1000 RÜ
7-12 kuud: 1500 RÜ
1-3 aastat: 2500 RÜ
4-8 aastat: 3000 RÜ
9+ aastat: 4000 RÜ

Võttes liiga palju D-vitamiini kujul toidulisandid võivad tõsta vere kaltsiumi tase, mis võib olla kahjulik teie süda ja neerud. Sa ei saa liiga palju D-vitamiini liigne päikese käes, ja see on väga raske saada liiga palju D-vitamiini oma dieeti. Täiskasvanu vajab umbes 15 mg päevas.

vitamiin E

Sinu keha vajab E-vitamiini normaalse immuunsüsteemi funktsiooni ja see töötab ka antioksüdandina ning aitab vältida trombide tekkimist teie veresoontes. See leidub erinevaid toiduaineid, kuid enamasti pähklid, seemned ja rohelised köögiviljad. Keskmine täiskasvanu vajab umbes 15 mg päevas.

ULS-vitamiin E vanuse:

0-6 kuud: tundmatu
7-12 kuud: tundmatu
1-3 aastat: 200 mg
4-8 aastat: 300 mg
9-13 aastat: 600 mg
14-18 aastat: 800 mg
Täiskasvanud: 1000 mg

Võttes liiga palju E-vitamiini võib suurendada verejooksu riski, mis on eriti oluline, kui sa oled suurem risk insuldi või võtta verd vedeldavad ravimid.

Niatsiin

Niatsiin aitab teisendada toiduaineid süüa arvesse energia keha peab tegema kõike, mida teha. Puudus on haruldane, sest see on leitud palju erinevaid toite, kuid see on ka müüdud lisana, mis on sageli kasutatud hallata kolesteroolitaset.

ULS Niatsiin vanuse:

0-6 kuud: tundmatu
7-12 kuud: tundmatu
1-3 aastat: 10 mg
4-8 aastat: 15 mg
9-13 aastat: 20 mg
14-18 aastat: 30 mg
Täiskasvanud: 35 mg

Võttes suurtes kogustes niatsiini võib põhjustada maksakahjustusi ja mõjutada veresuhkru taset inimesed, kellel on diabeet. Lühiajalises perspektiivis, võttes suur annus niatsiini põhjustab niatsiini masti, mis samas ei kahjusta, on ebamugav ja võib olla hirmutav.

B6-vitamiin

Sinu keha vajab B6-vitamiin, mis aitab teisendada valgu ja suhkru energiat, ja see on oluline tootmise hemoglobiini ja närvisüsteemi funktsiooni. Keskmine täiskasvanu vajab umbes 1,3 mg päevas. See on päris raske on B-6 puudulikkus, nii täiendamine ei ole vaja, kuid seda on kasutatud, et vähendada homotsüsteiini tase ja aidata depressiooni ja karpaalkanali sündroom.

ULS B6-vitamiin vanuse:

0-6 kuud: tundmatu
7-12 kuud: tundmatu
1-3 aastat: 30 mg
4-8 aastat: 40 mg
9-13 aastat: 60 mg
14-18 aastat: 80 mg
Täiskasvanud: 100 mg

Pikaajaline kasutamine vitamiini B-6 toidulisandid võivad põhjustada närvikahjustusi, nahakahjustused, iiveldus ja valgustundlikkus.

Foolhape

Foolhape on sünteetiline vorm folaadi B-kompleksi vitamiinide, et on oluline, et tegemist DNA rakkude jagunemist ja kasvu. Folaadi leitakse puu- ja aedvilja, samas foolhapet kasutatakse sageli, et kindlustada teravilja ja leiba. Keskmine täiskasvanu vajab umbes 400 mcg päevas, kuid see on ka müüakse toidulisandina.

ULS Foolhape vanuse:

0-6 kuud: tundmatu
7-12 kuud: tundmatu
1-3 aastat: 300 mcg
4-8 aastat: 400 mcg
9-13 aastat: 600 mcg
14-18 aastat: 800 mcg
Täiskasvanud: 1000 mcg

Võttes suures koguses foolhapet võib varjata B12 vitamiini vaegus, mis võib viia närvikahjustuse. On ka võimalik, et suures koguses foolhapet võib suurendada riski pärasoolevähki.

koliini

Koliini on B-kompleksi vitamiinide, et keha vajab mitu bioloogilisi protsesse ja seda vajate toota aju keemiliste atsetüülkoliini. Keskmine täiskasvanu vajab umbes 500 mg päevas.

ULS koliini vanuse

0-6 kuud: tundmatu
7-12 kuud: tundmatu
1-8 aastat: 1000 mg
9-13 aastat: 2000 mg
14-18 aastat: 3000 mg
Täiskasvanud: 3500 mg

Võttes liiga palju koliini igapäevaselt võib põhjustada kahtlane keha lõhn, liigne higistamine, madal vererõhk ja maksahaigus.

What About teiste vitamiinide?

Toidu ja toitumise Board ei ole määranud ULS K-vitamiini, tiamiini, riboflaviini, vitamiin B-12, pantoteenhape hapete või beeta-karoteen (taime eelkäija vitamiini A). See ei tähenda, et see on OK, et võtta suur mega-annustes, lihtsalt, et piirnormid ei ole veel otsustatud.

Vitamiini ohutus

Siin on mõned olulised nõuanded, mida meeles pidada, kui soovite võtta vitamiine toidulisandeid:

  • Räägi oma arstiga, kui sa mõtled võttes vitamiini või toidulisandi> konkreetse meditsiinilise seisundi.
  • Kui te võtate toidulisandeid, järgige siltidel, kui teie arst on teile rääkinud teisiti.
  • Hoidke kõik vitamiini pudelid käeulatusest väikseid lapsi.
  • Pea meeles, et võtta toidulisandeid ei määrata ebatervislik toitumine nii hoida oma fookust tasakaalustatud toitumine, sealhulgas palju puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid.
Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.