Skip to main content

Kā atbrīvoties no Side Stitch – Vienkāršā stratēģijas darbam ar sāpēm, bet darbojas

Kā atbrīvoties no Side Stitch - Vienkāršā stratēģijas darbam ar sāpēm, bet darbojas
skriet (vai lielākā jebkāda veida izmantošanu) laikā asas sāpes jūsu pusē, kas pazīstams kā dūriens var dot jums augšu īss. Ja esat kādreiz pieredzējis sānu dūriens, jūs zināt, cik kaitinošas tas var būt. Un tu neesi viens: 2015. gada pētījumā lēsts, ka tik daudz kā 70 procentiem no skrējējiem bija piedzīvojuši dūriens pazīstams medicīniski kā vingrinājums saistītu pārejošas sāpes vēderā (ETAP) -in iepriekšējā gadā un ka sacīkšu laikā aptuveni viens no pieciem dalībnieki varētu saņemt dūrienu sacensību laikā.

Par laimi, ETAP nav neatliekamā medicīniskā palīdzība, vai pat iemesls, lai apmeklētu ārstu. Un, lai gan cēlonis (vai cēloņi) un sānu šuves nav labi saprot, kas ir zināms, ir tas, ka lielākā daļa cilvēku var tikt galā ar kādu, kad tas notiek, un tad turēt uz darboties.

Kas ir dūriens?

Galvenajam simptoms dūriens ir lokalizēts sāpes vienā pusē vēdera, parasti tieši zem ribām, un labajā pusē divreiz tik bieži, cik pa kreisi vecākiem cilvēkiem ir pretēja jaunākiem dalībniekiem. Pētījumi liecina, ka cilvēki aprakstīt ETAP dažādi-kā asas vai dūrieniem ja smagas un, piemēram, muskuļu krampji vai pull, ja mazāk intensīva.

Kaut arī sānu šuves ir pētīta, pētnieki joprojām neesat pārliecināts, kāpēc tie notiek, lai gan ir daudz iespējas, lielākā daļa, pamatojoties uz atsevišķiem gadījumiem informāciju. Tie ir šādi:

 • Going skriet pārāk ātri pēc ēšanas. Dažas stīgas ir pamanījuši, ka viņi varētu saņemt dūrienu šajā pusē, ja viņi vēl pilnībā no maltītes vai uzkodas.
 • Ne iesildīšanai pirms palaist. Tas ir vēl viens iespējams iemesls sānu šuves, kas ir balstītas uz ziņojumiem, no skrējējiem, kas saka, ka, ja viņi sāk tieši darbojas bez uzsilst tie esam ievērojuši, ka viņi, visticamāk, lai attīstītu sānu dūrienu.
 • Dzeramā saldie dzērieni. Daži pētījumi liecina, ka notriecot cukurotu dzērienu pirms izmantošanas palielina iespējamību šuves.
 • Ņemot mugurkaula deformācija (skolioze). Viens pētījums atklāja saikni starp ETAP un palielināts izliekums mugurkaula.
 • Sekla elpošana. Tas ir teorētiskā; daži eksperti atribūts sānu šuves nepareiza elpošana, kamēr darbojas.

Interesanti, pāris populāru hipotēžu par cēloni sānu šuves nav apgrauzdētas out. Viens ir tas, ka dzeramo ūdeni vai sporta dzērienu, kas darbojas, var novest pie ETAP, bet tas nešķiet būt gadījums. Šuves arī ir bieži saistīts ar muskuļu krampji, bet vismaz viens mazs Pētījumā konstatēts, nebija atšķirības elektriskās aktivitātes muskuļos, kad kāds tika saskaras ETAP.

Kā Pietura dūrienu

Tur netrūkst padomus pārtraukt sānu dūrienu. Neviens no tiem ir kaitīgs, un vismaz viens no viņiem varētu darīt to triks jums. Nākamreiz dūriens draud sagraut palaist, šeit ir dažas lietas, lai mēģinātu, pirms jūs iemest dvieli:

 • Uzmanīgi spiediet pirkstus vietu, kur jūs jūtaties sāpes, kas varētu palīdzēt, lai atvieglotu to zināmā mērā
 • Tālāk, mēģiniet mainīt elpošanā: Veikt dziļu elpu, cik ātri vien iespējams, lai piespiestu diafragmu leju. Turiet elpu uz pāris sekundēm un tad piespiedu kārtā izelpo caur sakniebtām lūpām.
 • Jūs arī varētu mēģināt mainīt savu elpošanu / striding modelis: Ja jūs vienmēr izelpot, kad jūsu labo kāju atsitas pret zemi, mēģiniet izelpas ar kreiso kāju streiku.
 • Ja visi cits neizdodas, palēnināt ņiprs staigāt, un koncentrēties uz dziļa elpošana. Kad dūriens iet prom, dodieties atpakaļ uz darboties.

Riska faktori un profilakse

Tas var būt vieglāk, lai novērstu kļūst dūrienu pirmajā vietā, nekā veicot vienu iet prom. Un, lai gan precīzi iemesli sānu šuves varētu attīstīties, nav saprotams, ir nedaudz zināmiem riska faktoriem, kas var izvairīties, lai izvairītos no ETAP vispār:

 • Vecums:  Savādi pietiekami, jaunāki skrējēji ir lielāka iespēja saņemt sānu šuves nekā vecāki ļaudis. Kas ir vairāk, ja vecāki skrējēji to attīstīt ETAP, viņi mēdz vērtētu sāpes (skalā no viens līdz 10), jo mazāk smaga.
 • Ēšanas un dzeršanas pirms palaist: ne tikai uzņemt ēdienu vai dzērienu, pirms palaist palielina risku dūriens, dažu veidu pārtikas un dzērienu, šķiet, ir daudz ļoti saistīta ar ETAP: tiem, ar daudz cukura; augsta tauku satura pārtikas produktiem; augļi un augļu sulas; un piena produkti.
 • Zems fitnesa līmeni
 • Augstas intensitātes izmantot (īpaši, ja skrējējs iet visi ārā sacensībā)
 • Nav iesildīšanai
 • Running aukstā laikā

Ņemot vērā riska faktori, šeit ir daži dos un nedarīt, lai mēģina novērst sānu šuves:

dos

 • Stick uz vienkāršu ūdeni pirms hidratācija: Pāriet cukura piekrauta dzērieni, ieskaitot sporta dzērienus un it īpaši gāzētus ones.
 • Regulēt savu elpošanu, tas ir visefektīvākais veids, lai novērstu sānu šuves. Ieelpot un izelpot caur muti, ieelpojot dziļi no jūsu vēdera un nevis jūsu krūtīs uzņemt vairāk gaisa.
 • Iekļaut joga jūsu fitnesa rutīnas. Prakse palīdzēs jums uzzināt, kā elpot pareizi.

nedarīt

 • Ēd vienas stundas laikā pēc dodaties darboties.
 • Hit zemes gaitas. Vienmēr iesildīties: Sāciet ar dažiem dinamisku stiepjas un piecu minūšu gājienā vai jog nokļūt asins sūknēšanas muskuļiem, pirms jūs darbināt.
 • Palaist ārā, kad tas ir ļoti auksts, ja jūs neesat ģērbies par to. Tas var padarīt to grūti veikt dziļi lungfuls no ledains gaisu. Pirms došanās uz aukstā laika palaist, likts uz kakla siltāks vai wrap šalli ap kaklu un elpot caur to.
 • Palaist saliekta vairāk. Tas ir grūtāk veikt dziļi breaths, ka veidā. Koncentrējieties uz uzturēt labu stāju un pareizu braukšanas formu.

You may also like