Jak liczyć kalorii poprawnie

Posted on

Jak liczyć kalorii poprawnie

Jeśli poważnie o utracie wagi, ważne jest, aby nauczyć się liczyć kalorii poprawnie. Chociaż proces ten może wydawać się bardzo proste, istnieje wiele wspólnych błędów, które sprawiają, dietetyków. Niestety, te gafy mogą opóźnić lub nawet zatrzymać postęp diety. Użyj tej listy nakazów i zakazów liczenia kalorii, aby upewnić się skończyć z odpowiednimi numerami do tworzenia masy sukces utrata.

Podstawy

Jeśli nie jesteś pewien, jak liczyć kalorie, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest z codziennych potrzeb energetycznych. Jest to liczba kalorii należy jeść każdego dnia. Istnieją różne sposoby, aby uzyskać numer, ale wielu dietetyków wybrać do korzystania z kalkulatora. Spróbuj!

Gdy wiesz, ile kalorii trzeba utrzymać swoją wagę, należy zmniejszyć liczbę odchudzić. Jeśli chcesz stracić jednego funta każdego tygodnia zmniejszyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne o 500 kalorii dziennie. Jeśli chcesz stracić dwa funty tygodniowo, a następnie zmniejszyć swoje potrzeby kalorii o 1000 kalorii dziennie.

Większość kobiet skończyć z liczbą około 1200 kalorii dziennie, aby schudnąć. Mężczyźni często kończy się z szeregu ściśle do 1800 kalorii dziennie, aby schudnąć.

Większość ekspertów zgadza się, że nie należy spożywać mniej niż 1000 kalorii dziennie, chyba że jesteś pod opieką lekarza.

Gdy wiesz ile kalorii potrzebujesz, wystarczy policzyć liczbę kalorii w każdym żywności, którą spożywają. Użyj etykiety Nutrition Facts, aby uzyskać liczbę lub użyć żywności lub aplikację zamiast diety.

Za I przeciw

  • Nie polegać na pamięci. Czy jesteś na diecie, czy nie, to trudno zapamiętać wszystko, co jesz w ciągu dnia. Nawet jeśli można sobie przypomnieć, co jedli, to jest prawie niemożliwe, aby pamiętać ile zjadłeś z dowolnej dokładności. Nie jesteś prawdopodobne, aby uzyskać dokładną liczbę kalorii, czy czasopismo jedzenie jest niekompletna lub jeśli porcje są błędne.
  • Czy dostać przenośne urządzenie kalorii śledzenia . Jest bardziej prawdopodobne, aby uzyskać dokładną rejestrację jeśli zanotować kalorii w posiłku przed usiąść do jedzenia. Aby to zrobić, będziemy chcieli, aby mieć metodę śledzenia kalorii, że idzie gdziekolwiek jesteś. Może to być mały notes, że rzucisz się w torebce lub może to być pobrania aplikacja dla smartfona.
  • Nie używać zgadywanie celu określenia wielkości porcji . Ludzie mają tendencję do niedoceniania swoich porcji żywności. I istnieją pewne pokarmy, że mamy tendencję do przejadania się. Zboże jest doskonałym przykładem. Ludzie często wlać zbyt dużo płatki w misce, a następnie trzeba napełnić miskę wielokrotnie.
  • Czy inwestować w skali kuchni. Jeśli chcesz wiedzieć, jak liczyć kalorie z większą precyzją, cyfrowa waga kuchenna rade. Skala pomogą widać dokładnie, jak duże porcje naprawdę jest. Nie trzeba korzystać z waga kuchenna przy każdym posiłku, ale za każdym razem jesz nowej żywności, odważyć porcję żywności tak, że wiesz dokładnie, ile jeść. Jeśli zużywają więcej lub mniej niż wielkość porcji podanej na etykiecie fakty żywienia, będziesz w stanie uzyskać prawidłową liczbę kalorii, jeśli wiesz dokładnie, ile gramów były w swojej porcji.
  • Nie zapomnij nagrać przekąski lub przekąski. Częstym błędem popełnianym przez liczniki kalorii jest ignorować małe przekąski lub przekąski. Na przykład, można odwiedzić restaurację z przyjacielem i pominąć deser w wysiłku, aby utrzymać spożycie kalorii i tłuszczu na niskim poziomie. Ale jeśli chwycić widelec i zjeść kilka ugryzień deseru Twojego wyżywienie partner jest, liczyć te kalorie.
  • Czy w zwyczaju spisywać wszystko. Jeśli idzie się w ustach, to zostanie zapisane. Aby ten zwyczaj reguła do liczenia kalorii. Możesz być zaskoczony, jak małe odpusty przez cały dzień sumują się do wielkiej zmiany w wynikach odchudzania.
  • Nie rozbić bank zakupu drogich narzędzi . Najlepszym narzędziem śledzenia kalorii dla Ciebie niekoniecznie jest najdroższy. Znajdziesz różne gadżety i narzędzia w każdym przedziale cenowym. Ten, który działa jest jeden faktycznie korzysta. Nie trzeba wydawać setki dolarów, aby uzyskać narzędzie, które jest skuteczne.
  • Czy znaleźć narzędzie, które pasuje do Twojego stylu życia. Narzędzia online może pracować dla ludzi, którzy są przed komputerem cały dzień. Inne dietetyków, którzy są w ruchu przez cały dzień wolą mieć aplikację Dieta dla swojego smartfona lub urządzenia mobilnego. I dla ludzi, którzy lubią przy użyciu tradycyjnej metody pióro i papier, mały schowek działa dobrze. Upewnij się, że notebook wybrać jest wystarczająco mały, aby zabrać ze sobą w kieszeni lub torebce.
  • Nie ograniczaj się tylko do śledzenia kalorii. Twoje całkowite spożycie kalorii na każdy dzień jest ważny dla utraty wagi. Na przykład, jedzenie odpowiedniej ilości białka jest dobre dla dietetyków, którzy chcą zdobyć beztłuszczową masę mięśniową. 1 I w zależności od używanego narzędzia, można śledzić konkretne rzeczy, takich jak wapń i spożycie sodu. Możesz także upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość ćwiczeń do utraty wagi.
  • Czy przynajmniej rozbić główne składniki odżywcze. Oprócz nagrywania wszystkich kalorii, należy nagrać białka, węglowodanów i tłuszczu gramów dla każdej spożywanych pokarmów. Są również dobre numery wiedzieć trans zawartość tłuszczu i błonnika. Zwiększenie spożycia błonnika oraz wyeliminowanie tłuszczów trans z diety pomogą Ci poprawić swoje zdrowie. 1

Końcowa myśl

To nie ma znaczenia, jak liczyć kalorie, czy używasz zaawansowanych technologicznie aplikacje lub prostą metodę pióro lub papieru. Staraj się być jak najbardziej spójne. Dokładna liczba pomoże Ci uzyskać wyniki dla zdrowia lub utrata masy ciała chcesz.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.