Skip to main content

Jak działa sok buraczany poprawy wyników sportowych?

 Jak działa sok buraczany poprawy wyników sportowych?

Sportowców i aktywnych dorosłych są bardziej pochylony w kierunku żywności składniki odżywcze do poprawy wyników sportowych. Dieta bogata w warzywa, takie jak buraki są pokazane mieć znaczący wpływ na funkcje organizmu podczas wysiłku. W rzeczywistości, sok z buraków stał się jednym z najbardziej popularnych suplementów ergogenicznych dla sportowców. Co sprawia, że ​​buraki taki sportowiec Powerhouse odżywcze?

Buraki zawierają niesamowite odżywki

Buraki ( Beta vulgaris ) przysługuje jako źródło pożywienia, jest stosowany w medycynie i nadal rośnie popularność jako ergogenicznym suplementu. Chociaż istnieje wiele odmian w kształcie serca warzyw, najbardziej powszechne wśród ludzi dbających o zdrowie są czerwone buraki.

Buraki są bogatym źródłem silnych antyoksydantów, a także wysokiego poziomu azotanów. Azotan chemiczny naturalnie występujący w pewnych pokarmów i przekształca się w tlenek azotu przy konsumpcji.

Badania wskazują, warzywa bogate w azotany promować poprawę zdrowia i wyników sportowych.

Picie soku z buraków podnosi poziom tlenku azotu w organizmie. Badania pokazują, tlenek azotu może zwiększyć przepływ krwi, poprawy funkcji płuc i wzmocnienie skurczu mięśni. Kombinacja ta pobudziła sportowców dodatek soku z buraków na poprawę krążenia wytrzymałości i wydajności.

Soku z buraków poprawia wyniki sportowe

Znaczenie sprawności krążeniowo-oddechowej dla sportowców i aktywnych dorosłych jest niezbędna. Ten komponent fizycznej odnosi się do zdolności układu krążenia i oddychania do dostarczania tlenu do pracujących mięśni podczas długotrwałego wysiłku. Tlenek azotu (NO) z soku z buraków ułatwia ten proces. Jest on pokazany w celu zwiększenia wydajności i cardiorespiratory poprawę funkcji mięśni.

Tlenek azotu (NO) działa poprzez stymulację funkcji organizmu wpływające wykorzystania tlenu. To otwiera naczynia krwionośne (rozszerzenie naczyń krwionośnych) zwiększenie przepływu krwi i tlenu do karmienia więcej pracujących mięśni. Tlenek azotu działa również jako cząsteczki sygnałowej komunikuje się z komórek i tkanek. Komunikat ten zapewnia większy przepływ krwi do mięśni i odpowiedniego wlotu tlenu w mięśniach.

Buraki może zapewnić przewagę konkurencyjną dla sportowców i może zwiększyć wydajność o prawie 16 procent w 2014 roku według badania przeprowadzonego przez University of Exeter.

Ocena pozytywna badawcze

Badania soku z buraków zostały przeprowadzone na sportowców w różnych sportów, w tym bieganie, pływanie, jazda na rowerze i chodzenia zasilania. Wspólnym celem wszystkich badań było zbadanie korzystne działanie soku z buraków na wyniki sportowe.

Badanie zostało opublikowane w dniu suplementacji sok z buraków i reakcji tlenowej w czternastu mężczyzn pływaków. Uczestnicy byli sportowcy mistrzowskie wieku w ich połowie lat trzydziestych iw doskonałym zdrowiu. Kontrolowane badania przeprowadzono pływać i bez suplementacji sok z buraków. Sportowców oceniano w czasie badania pływać maksymalnej objętości tlenu (VO₂) i tlenowego kosztów energii.

Pływacy znacząco zwiększyły swój próg beztlenowy po suplementacji soku buraczanego w stosunku do testowania bez. środki Ta zwiększona pojemność tlen pozwoliło im pływać już przed osiągnięciem niewydolności wysiłkowej po wypiciu soku z buraków. Sportowcy zostały również pokazane mieć zmniejszoną aerobowe koszt energii uzupełnienie z soku z buraków. Obniżony koszt energii włączona pływaków, aby utrzymać zwiększony czas ćwiczeń.

Wyniki wskazują, buraki sok suplementacja może poprawić wyniki sportowe Master przeszkolony pływaków.

Dlaczego sok buraczany Pomoc nie może w niektórych przypadkach

Liczne badania wykazały, sok z buraków skutecznej poprawy wyników sportowych. Większość z tych badań miało miejsce w normalnych warunkach środowiskowych. Nie wydaje się być sprzeczne dowody na soku z buraków korzystającego tych sportowców konkurujących na większych wysokościach.

Praca w dużych wysokościach stawia dodatkowe wymagania w stosunku do ciała, szczególnie zmniejszony dopływ tlenu do pracujących mięśni. Głównym powodem tlenu zmniejsza się następuje w odpowiedzi na obniżenie ciśnienia tlenu na większej wysokości.

Zmiana wysokości może mieć wpływ na to jak tlenek azotu (NO) w buraczany sok wpływa na ciało.

Jeden mały badania wykazały podwyższony poziom azotanów w krwi po uzupełnienie z soku buraczanego, ale nie wykazywały zwiększoną wydajność działa dobrze wyszkolonych sportowców.

Kolejna ocena kliniczna sugeruje badania sportowców, jak i rowerzystów górskich biegaczy wytrzymałościowych konkurujących na dużych wysokościach pozostaje sprzeczne. Jednakże, sugerowano, że suplementacja sok z buraków może wciąż być korzystne nawet wtedy, gdy obecny jest niedotlenienie. Niedotlenienie odnosi się do stanu, w którym obszar korpusu jest pozbawiony tlenu na poziomie tkanek, w tym tkanki mięśniowej.

Według przeglądu, znajduje się niewielki odsetek ludności, która nie dostrzegają korzyści z treningu suplementacji soku z buraków na dużej wysokości. Powodem biorąc to jest do poprawiania wyników sportowych, ale nie może być tak, dla wszystkich sportowców.

Sport Konkretne wyniki przy użyciu soku z buraków

Systematyczna ocena została przeprowadzona na kilku artykułów badających wpływ soku z buraków i poprawy krążenia wytrzymałość u sportowców. Ponad dwadzieścia artykułów zostały wybrane do studia. Głównym celem przeglądu było określenie wpływu soku z buraków samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi suplementacji na cardiorespiratory wytrzymałość u sportowców.

Artykuły obejmowały szeroki wachlarz sportów i obejmował zarówno sportowców męskie i żeńskie. Wśród zawodników wskazanych były kajakarzy, triatlonu, rowerzystów, pływaków, biegaczy i zdrowe aktywnych dorosłych. Wyniki tych badań i są podsumowane poniżej:

 • Buraki sok suplementacja wydaje się zwiększyć wydajność tlenową w obu sportowców płci męskiej i żeńskiej. Objętość tlenu wykorzystywane w różnych natężeń znacznie poprawiona po spożyciu sok buraczany.
 • KANADYJKARZY uzupełniające soku buraczanego przed konkurencją wykazały zwiększoną zdolność tlenu w porównaniu z grupą placebo.
 • Wyszkoleni pływaków wykazywały większą wydolność wysiłkową i lepszą wytrzymałość po spożyciu soku buraczanego.
 • Konkurencyjne rowerzystów, którzy z dodatkiem soku z buraków poprawiły swoje wyniki o 0,8 procent w teście 50 mil. w ciągu ostatnich 10 mil znaczące ulepszenia zaobserwowano. Zarówno wydajność tlenu i czas do wyczerpania zostały znacznie się poprawiła po spożyciu soku buraczanego.
 • Wszyscy sportowcy byli w stanie utrzymać intensywność ćwiczeń od 60 do 80 procent znacznie dłużej podczas ćwiczeń z suplementacji soku buraczanego.
 • Wyszkoleni biegaczy prowadził 5 procent szybciej w dalszej części wyścigu uzupełniania 5000 metrów z sokiem z buraków 90 minut przed ich imprezy.
 • Sportowcy wydają się największe korzyści z suplementacji soku buraczanego 150 minut przed ich imprezach.
 • Badania sugerują dodanie soku z buraków co najmniej sześć dni przed intensywnym wysiłku lub imprez sportowych dla najlepszych ergogenicznych korzyści.
 • Aktywne zdrowych dorosłych uzupełnienie z soku buraczanego w ciągu 15 dni zaobserwowano wzrost siły i tlenu podczas przedłużonego wysiłku.
 • Buraki suplementacja sok pokazano na celu promowanie biogenezy mitochondriów. Ćwiczenie powoduje stres komórkowy i biogenezy mitochondriów jest procesem, w którym nasz organizm zwiększa energię w naszych komórkach.
 • Sugeruje się, buraki sok suplementacja może poprawić funkcje skurczu mięśni.
 • sok buraczany jest wskazany w celu poprawy sprawności w cardiorespiratory sportowców wykonujących w wyższych wysokościach. Najlepsze wyniki uzyskano, gdy sok buraczany został uzupełniony co najmniej sześć dni przed ich imprezach.
 • Moment suplementacji buraków wydaje się być czynnikiem dla najlepszych sportowych wyników wydajności. Zaleca się spożywanie soku z buraków co najmniej 150 minut przed intensywnym wysiłku.
 • Kofeina wydaje się wchodzić w interakcje z sokiem z buraków i maskować ergogeniczny korzyści.
 • Szczyt tlenek azotu (NO), stężenie we krwi występuje w ciągu 2 do 3 godzin od spożycia sok z buraków. po 150 minutach od spożycia sok buraczany ergogenic optymalne efekty zaobserwowano.
 • Doustne środki antyseptyczne płukania może zmniejszyć efekt poziom azotanów w soku z buraków i nie są zalecane.
 • Większość badań przeprowadzono przy użyciu 500ml dawkę uzupełniającą buraki dla najlepszych ergogenicznych wyników. Jest to w przybliżeniu 2 kubki soku lub 384 gramów.
 • Najbardziej częstym skutkiem ubocznym było zgłaszane beeturia (czerwony mocz) i czerwony stolce.

Inne korzyści zdrowotne

Spożywanie buraki lub soku z buraków może zwiększyć wyniki sportowe, ale jest również popularnym pożywienie dla ogólnej poprawy zdrowia. Spożywanie soku buraki wykazały, aby pomóc w następujących:

Zmniejsza Nadciśnienie
Według badań eksperymentalnych, na nadciśnienie tętnicze, sok z buraków jest bogata w azotany. Kiedy jesz buraki ani pić soku z buraków, azotan jest przekształcany tlenku azotu. Tlenek azotu jest rozszerzający naczynia krwionośne i działa poprzez rozluźnienie i rozszerzanie naczyń krwionośnych na zwiększony przepływ krwi. To bezpośrednio wpływa na ciśnienie w naczyniach krwionośnych. Badania wskazują na znaczny spadek ciśnienia krwi trzy godziny po wypiciu 500 ml soku z buraków.

Odkrycia te sugerują, diety azotan znaleźć w burakach jako sposób naturalny niskich kosztów na nadciśnienie leczenia i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Antyrakowe właściwości
Buraki zawierają silne przeciwutleniacze i składniki odżywcze, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wydaje się, burak czerwony ekstrakt ma podobne związki w walce z rakiem jak niektóre przeciwnowotworowych leków na receptę. Betanina, który jest barwnikiem ekstrahowano z buraków pokazano za biologicznie aktywne. Badania odkrył betanina pomaga zmniejszyć rozmiar komórek raka piersi i prostaty. Wyniki te stymulowane dalszych badań w celu potwierdzenia chemopreventative potencjał ekstraktu z buraków.

Detoksykacji
Buraki są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Zawierają pektyny betainę i olejki do oczyszczający wątrobę więc toksyny nie są wchłaniane przez organizm. Picie soku z buraków zamiast gotowania surowe buraki mówi się, że lepiej zachować poziom betainy. Wyższe poziomy betainy stymuluje wątrobę, aby pozbyć się toksyn. Obniżając poziom toksyn w organizmie, pomaga zmniejszyć stany zapalne, wspomaga gojenie, i pokazano, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby przewlekłe i choroby.

Właściwości przeciwzapalne
buraki i sok buraczany są bogatym źródłem Betalainy. Betalainy są składniki odżywcze wykazano, aby pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Działają one przez zmniejszenie aktywności niektórych enzymów, które mogą wywołać stan zapalny.

Badania pokazują, zmniejszył stan zapalny z soku z buraków może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2.

Pokarmy bogate w Azotan

Buraki są niesamowitym źródłem skoncentrowanego azotanów i innych składników odżywczych są pokazane, aby poprawić swoje zdrowie i kondycję. Badania wskazują, że około 80 procent azotanów diety się z warzyw, takich jak buraki.

Według American Journal of Clinical Nutrition , wykres dodaje będą pomocne w wyborze warzyw w zależności od ich poziomu azotanów:

azotanów (mg / 100 g świeżej masy)Odmiany roślinne
Bardzo niska, <20Karczochy, szparagi, bób, bakłażan, czosnek, cebula, zielona fasola, grzyby, groszek, papryka, ziemniaki, squash lato, słodki ziemniak, pomidor, arbuz
Niskie, od 20 do <50Brokuły, marchew, kalafior, ogórek, dynia, cykoria
Średnim, 50 do <100Kapusta, koper, rzepa, kapusta
Wysoka, 100 do <250Seler, kapusta chińska, endywia, koper włoski, kalarepa, por, pietruszka
Bardzo wysoka> 250Seler, rzeżucha, trybula, sałata, czerwone buraki, szpinak, rukola (rukola)

Ostatnie słowo

Azotan znaleźć w burakach i innych produktów mogą być metabolizowane w tlenek azotu (NO) na poprawienie wyników sportowych i poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Siła dowodów wskazuje pokarmów roślinnych bogatych w azotany, a zwłaszcza buraki aby zapewnić znaczne korzyści zdrowotne. Buraki mogą być spożywane przez gotowanie warzyw, picie soku lub nawet poprzez odwodnionej sproszkowanego suplementu. Kieliszek soku z buraków przed następnym treningiem może po prostu podać zastrzyk trzeba.

You may also like