Skip to main content

Ja esat lietojis Antioksidants papildinājumi?

Ja esat lietojis Antioksidants papildinājumi?
Antioksidantu bagātinātāji bieži touted kā līdzekli, lai nepieļautu slimību un cīnās negatīvo ietekmi novecošanās. Antioksidantu bagātinātāji var būt vairāki dažādu brīvo radikāļu apkarošanas savienojumiem.

Antioksidanti ir vielas, kas palīdz izsist brīvo radikāļu-ķīmisko blakusproduktu zināms bojāt šūnas un veicina attīstību noteiktām slimībām. Antioksidanti ir atrodami dabiski vairākās pārtikas produktiem.

Vitamīni antioksidantu bagātinātāji

Antioksidantu bagātinātāji bieži satur šādas vielas, kas visi tiek uzskatīti antioksidanti:

  • Beta karotīns
  • Luteīns
  • Likopēns
  • selēns
  • A vitamīns
  • C vitamīns
  • E vitamīns

Ieguvumi 

Kaut arī pētījumi liecina, ka uzturs ar augstu antioksidantu bagātas augļiem un dārzeņiem, var palīdzēt aizsargāties pret slimībām, joprojām nav skaidrs, vai antioksidantu bagātinātāji ir vienlīdz efektīvi slimību profilaksei.

Aizstāvji antioksidantu piedevas, liecina, ka, palielinot savu antioksidantu devu, var palīdzēt novērst hroniskas slimības, tostarp sirds slimības un vēzis.

Potenciālie Ēnas

Ir bijuši daži pētījumi, kas norāda, ka antioksidantu bagātinātāji var radīt dažas veselības riskus. Lūk ieskats vairāki no šiem studiju rezultātiem:

1) Vēzis

Regulāru uzņemšanu bagātinātāju, kas satur beta-karotīnu var palielināt vēža saslimstības un vēža izraisītu nāves gadījumu starp smēķētājiem, saskaņā ar sistemātisku pārskatu un meta-analīzē publicēts 2008. Tajā pašā ziņojumā arī parādīja, ka selēns papildus var būt vēža apkarošanas ietekmi vīriešiem, bet vitamīns E papildināšana neietekmēja vēža saslimstības un mirstības.

2) Vēzis terapija

Šajā ziņojumā, kas publicēts 2008. gadā, zinātnieki brīdināja, ka vēža pacientiem jāizvairās lietot antioksidantu piedevas radiācijas un ķīmijterapijas laikā. Saskaņā ar ziņojuma autoriem, antioksidantu bagātinātāji var samazināt pretvēža iedarbību terapiju.

3) risks nāves

Ņemot antioksidantu bagātinātāji, kas satur beta-karotīnu, E vitamīnu un A vitamīnu var būt saistīta ar paaugstinātu risku nāves, saskaņā ar 2007. gada pārskatu un meta-analīzē 68 pētījumiem, kuros iekļauti kopumā 232,606 dalībnieki. Lai gan nav palielināts mirstības risks bija saistīts ar C vitamīna, pētnieki neatrada nevienu pierādījumu, ka C vitamīna piedevas lielāku ilgmūžību nu. Selēns papildināšana, tikmēr, šķiet, lai samazinātu nāves risku.

Nepieciešamība veikt turpmākus pētījumus

Daži medicīnas eksperti apgalvo, ka pētījumi liecina par iespējamu veselības risku antioksidantu bagātinātājiem ir kļūdains dizains. Piemēram, pēc publicēšanas 2007. gada pārskatā un meta-analīzē, kas savieno antioksidantu bagātinātāji ar paaugstinātu nāves risku, pētnieki no Linus Pauling institūta Oregon State University izplatīja paziņojumu, apgalvojot, ka pētījums ir “ignorē plašu kopumu pierādījumu, ka runa ir galvenokārt pretējiem secinājumiem. “

Paziņojumu autori arī norāda, ka devu antioksidantiem no pārtikas un uztura bagātinātājus, ir pierādīts, lai samazinātu risku, sirds un asinsvadu slimībām, dažu vēža veidu, acu slimību, un neirodeģeneratīvo slimību (kā arī stiprina imūnsistēmu).

Ņemot Antioksidants papildinājumi

Lai saņemtu palīdzību, tādējādi sekmējot savu antioksidantu patēriņu, vispirms pievienojot vairāk antioksidantiem bagātu pārtiku, lai jūsu diēta.

Ja jūs meklējat, lai vēl vairāk palielinātu savu devu antioksidantiem, konsultējieties ar savu ārstu par to, vai antioksidantu bagātinātāji ir piemērots tieši Jums.

You may also like