Estragon: Używa, działania niepożądane, interakcje, dawkowanie, a Ostrzeżenie

Posted on

Estragon: Używa, działania niepożądane, interakcje, dawkowanie, a Ostrzeżenie

Estragon to popularna bylina zioło powszechnie używane w języku francuskim i angielskim gotowania. Istnieją różne odmiany estragonu, ale każdy jest członkiem Compositae lub Asteraceae (słonecznik) rodziny i ma charakterystyczny lukrecja, cytryny i Bazylego smak.

Francuski estragon ( Artemisia dracunculus) jest najczęściej stosowany w kuchni. Rosyjski estragon ( dracunculoides Artemisia) jest rośliną wytrzymalsze i ma smak, że wiele opisać jako gorzki. Mexican estragon, zwany też mięta meksykańska nagietka lub hiszpański estragon, jest podobny do francuskiego estragon z nieco bardziej lukrecja-y smaku.

Korzyści zdrowotne

Choć estragon jest najczęściej używany do gotowania, niektórzy producenci stosują estragon, aby dodać zapach do mydła i kosmetyków. Może być również wykorzystywane do celów leczniczych.

Francuski estragon, znany również jako Estragon , jest czasami stosowany w leczeniu zaburzeń trawiennych lub toothaches. Niektórzy używają go w celu zmniejszenia masy wody lub pobudzają apetyt. To jest czasami stosowany przez kobiety w celu promowania miesiączki. Nie ma jednak mocne dowody na poparcie stosowania estragon do któregokolwiek z tych świadczeń.

Estragon może mieć potencjał jako leczenie anty-nudności po zabiegu. Jedno badanie kliniczne wykazały, że osoby leczone ziołowych kombinacji, które obejmowały estragon były mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nudności i wymiotów po operacji. Ale nie jest jasne, czy estragon sam może dostarczyć tego korzyści.

Naukowcy są również przeprowadzenie badań w celu sprawdzenia, czy rosyjski estragon może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu cukrzycy.

Wstępne badania są również badają rolę, jaką rosyjski estragon może mieć na wykonanie ćwiczeń.

Odżywianie

Dwie łyżki świeżego, surowego estragon dostarczyć tylko około 5 kalorii. Porcja świeżego zioła nie zapewni znaczący węglowodanów, białka lub tłuszczu.

Jedna łyżka zmielonej estragon zawiera około 14 kalorii, 1 g białek, mniej niż 1 gram tłuszczu i około 2,5 grama węglowodanów.

Witaminy w estragon obejmują witaminę A, (4% zalecanej dziennej dawki), witaminę C (4%), witaminę B6 (6%), kwas foliowy (3%).

Minerały estragon obejmują wapnia (54 mg), żelaza (1,5 mg), magnezu (16,5 mg), fosforu (14,9 mg), potasu (143 mg) i małych ilości sodu, cynk, mangan, selen.

Dobór, przygotowanie i magazynowanie

Łagodny smak świeżej pary estragon dobrze z kurczaka, ryb i potraw z jaj.

Znajdziesz świeżego estragonu w sekcji wytwarzania większości sklepów spożywczych. Szukać jasnych zielonych liści z kilku lub bez brązowych plam. Gdy dojdziesz do domu, zawinąć je luźno w papierowym ręcznikiem i przechowywać w lodówce, dopóki nie jesteś gotowy, aby go używać.

Suszone liście estragon lub zmielone estragon można znaleźć w przejściu przyprawy rynku. Podobnie jak wszystkie przyprawy, powinien być przechowywany w chłodnym, suchym i kredensu.

Podczas korzystania z estragon, dodaj go do receptury w ostatniej chwili, aby w pełni wykorzystać smaku zioło jest.

Możliwe efekty uboczne

Estragon jest prawdopodobnie bezpieczne, gdy spożywane w ilościach zwykle występujących w żywności. Jeśli jest używany w medycynie do krótkiej perspektywie, jest również prawdopodobne, aby być bezpieczne. Jednak długotrwałe stosowanie może nie być bezpieczne.

Estragon zawiera środki chemiczne (estragol i eugenol metyl), które wykazują toksyczności u myszy. Jednak, według jednego z opublikowanego raportu, „brak toksyczności ostrej lub działanie mutagenne odnotowano w dawkach odpowiednich do spożycia przez ludzi.” Mimo to, eksperci zdrowia doradza ostrożność rozważając zastosowanie estragonu jako lekarstwo na dłuższą metę.

Niektóre populacje powinny unikać mówienia estragon, aż do opieki zdrowotnej, w tym kobiet w ciąży i karmiących piersią, u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi, osoby z alergią na ambrozję i chirurgii ktoś poddawanych w ciągu dwóch tygodni.

Częste pytania

Mogę zamrozić estragon?

Tak, chociaż faktura estragon mogą ulec zmianie podczas zamrożenia go. Istnieją różne metody, które kucharze używają do zamrożenia tego zioła. Możesz posiekać estragon i umieścić go w sekcji tacy kostki lodu, a następnie wypełnić wodą do zamrożenia. Albo można umieścić estragon w baggie i usunąć dodatkowe powietrze tak, że próżnia jest uszczelniony.

Co jest odpowiednim substytutem estragon w przepisach?

Koper, bazylia to dwa najczęściej zalecanych zamienników estragon w receptur. Niektóre gotuje również stosowanie nasion kopru lub anyż jako substytut suszy estragonu.

 

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.