Düşük Testosteron Sağlığınız için tehlikeli mi?

Posted on

Düşük Testosteron Sağlığınız için tehlikeli mi?

yaşlandıkça olarak da bilinen Düşük testosteron, “düşük T,” erkeklerde yaygın bir durumdur. Testosteron seviyeleri yaşla birlikte doğal reddedin. Onların 60’lı yıllarda erkeklerin kabaca yüzde 20 Üroloji Bakım Vakfı göre, düşük testosteron var. onların 70s erkekler arasında bu sayı yüzde 30’a yükselir. bunların yarısı testosteron seviyelerinde bir düşüş oldu hakkında Ve zaman erkekler kendi 80s ulaşmıştır.

Neden erkekler testosteron ihtiyaç

Testosteron bir insanın testislerde üretilen bir hormonudur. Bir erkek bebek geliştiriyor, bu hormon cinsel organlar formunu yardımcı olur. Ergenlik sırasında, testosteron erkekler içine erkek fiziksel gelişiminde önemli bir rol oynar. Bu, saç yüzünde büyümesini sağlar kas yapar ve sesli derinleşmesine neden olmaktadır. Daha sonra hayatta, testosteron da bir erkeğin cinsel işlevde önemli bir rol oynar.

Neden testosteron düzeyleri damla mı?

testosteron seviyesi azalır yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. Onun testosteron düzeyleri düşebilir alt, bir adam alır yaşlı. Ayrıca düşük testosteron yol açabilir yaşlanma dışında birçok nedenler. Bu genital bölgede kanser tedavisi için testis yaralanmalar gibi kemoterapi veya radyasyon sayılabilir. Diğer nedenler steroidler gibi hipofiz bezinin hastalıkları ve bu bezi etkileyen ilaçlar sayılabilir.

Nasıl düşük testosteron etkiler Seks hayatınızı

Düşük testosteron özellikle bir erkeğin cinsel yaşam üzerinde, gerçek ve önemli sağlık etkileri olabilir. Düşük testosteron erkekler sorun alma ve ereksiyon tutmak gerekebilir. onlar var ereksiyon önceki kadar kuvvetli az sıklıkta ve gelebilir. cinsiyet (libido) sahip bir insanın arzusu da testosteron gibi damla azalır. Bütün bu faktörler daha az sıklıkta seks yol açabilir. Bu ortak ilişkileri hakkında gerçek bir etkisi olabilir.

Düşük testosteron Diğer etkiler

Düşük testosteron olması cinsel dürtü ve seks yeteneğinizi etkiler sadece. O da diğer semptomlara neden olabilir. Eğer düşük T varsa, aşağıdaki belirtilerden bazılarını görebilirsiniz:

  • kilo artışı
  • Eskisi daha az enerjiye sahip
  • artan vücut yağ ve düşük kas kitlesi
  • depresif hissetmek
  • odaklanmada zorluk

Sağlık kaygıları

testosteron eksikliği bazen uzun süreli, vücut üzerinde ciddi etkileri olabilir. çok düşük seviyelerde olan erkeklerin, kemikler potansiyel osteoporoz denilen bir durum neden zayıf hale gelebilir. Osteoporoz sakatlık insanlar çok daha dirençsiz hale getirir.

Bir çalışmada Klinik Endokrinoloji Dergisi ve Metabolizma da kalp hastalığı ve diğer nedenlerden kaynaklanan ölüm riskinin daha yüksek düşük testosteron bağladı.

düşük Tm tanılanması

Böyle azaltılmış cinsel dürtü veya ereksiyon sorunları gibi belirtiler varsa, bir doktora görünmesi. Doktor düşük testosteron yüklü olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için bir kan testi yapabilir. testosteron düzeylerinin yükselmesi ve gündüzleri düşebilir, çünkü birden fazla test var gerekebilir. Doktorunuz testosteron seviyeleri yüksek olduğunda ise sabah, kan testi alabilir.

Düşük T tedavisi Başlarken

senin seviyeleri düşükse, sen testosteron replasman tedavisini reçete edilebilir. Düşük testosteron ile Çoğu erkek Üroloji Bakım Vakfı göre, kollarından veya omuzlarında bir testosteron jel sürün. Bir başka yöntem, bir kas içine bir atış almak için, ya da sen yavaş yavaş kana testosteron salıveren bir yama giyebilir. deri altında gitmek topakları da vardır. Orada Oral replasman tedavileri de vardır, ancak bunlar testosteron replasman için tavsiye edilmez. kanser gelişmesine katkıda bulunacak, çünkü prostat kanseri olan erkekler testosteron sürmez.

Tedaviye ihtiyaç olduğunda bilerek

Son birkaç yıl boyunca, birçok ilaç şirketleri 2001 ve 2011 yılları arasında “düşük T.” tedavi etmek üzere tasarlanmış reklamcılık ürünlerini başladık, testosteron tedavisi ile 40 yaş üzerindeki erkeklerin sayısı yayınlanan bir araştırma mektuba göre, üç katına JAMA Dahiliye . Eğer gerçekten ihtiyacınız varsa sadece tedavi olsun, böylece düşük testosteron belirtileri eğer test almak için önemlidir.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.