Düşük Testosteron 9 İşaretler

Posted on

Testosteron, insan vücudu tarafından üretilen bir hormondur. Temelde testislerinden erkeklerde üretilmiştir. Testosteron bir insanın görünümünü ve cinsel gelişimini etkiler. Bir adamın cinsel dürtü yanı sıra sperm üretimini uyarır. Aynı zamanda kas ve kemik kütlesini inşa edilmesine yardımcı olur.

Testosteron üretimi tipik olarak, yaşla birlikte azalır. Göre Amerikan Üroloji Derneği , yaklaşık 2 60 yaş üstü 10 erkekten düşük testosteron var. Yani 70 ve 80 3 10 takım erkeklere hafifçe artar.

testosteron olması gerekenden daha fazla azalırsa Erkekler belirtilerin bir dizi yaşayabilirsiniz. düzeyleri desilitre başına 300 nanogram (ng / dl) altına düştüğü zaman, düşük testosteron ya da düşük Tm, teşhis edilir. Normal aralık ABD Gıda ve İlaç İdaresi göre, tipik olarak 300-1000 ng / dL’dir. Bir kan testi serum testosteron testi testosteron dolaşan düzeyinizi belirlemek için kullanılır çağırdı.

testosteron üretimi büyük ölçüde normale altına düşerse belirtilerin bir dizi oluşabilir. düşük T belirtileri çoğu zaman ince olur. erkeklerde düşük T belirtileri öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Düşük cinsel dürtü

Testosteron erkeklerde libido (cinsel istekte) önemli bir rol oynar. onlar yaş olarak Bazı erkekler cinsel istekte düşüş yaşayabilir. Ancak, düşük T ile birisi muhtemelen seks arzularını daha şiddetli düşüş gözlemleyeceksiniz.

ereksiyon 2. Zorluk

Testosteron bir insanın cinsel istekte uyarırken, aynı zamanda ulaşma ve ereksiyon sağlamada yardımcı olur. Testosteron, tek başına bir ereksiyona neden olmaz, ancak nitrik oksit üretme beyindeki reseptörleri harekete geçirir. Nitrik oksit ereksiyon meydana gelmesi için gerekli olan kimyasal reaksiyonlar, bir dizi tetiklemek yardım eden bir moleküldür. Testosteron düzeyleri çok düşük olduğunda, bir insan zorluk (uyku esnasında, örneğin) cinsel ilişkiden önce ereksiyon elde veya spontan ereksiyon sahip olabilir.

Ancak testosteron faktörlerden sadece birisidir yeterli ereksiyon bu yardım etmektedir. Araştırma erektil disfonksiyon tedavisinde testosteron replasmanı rolüne ilişkin kesin değildir. Ereksiyon güçlüğü çeken erkeklerde testosteron yararına baktı çalışmalar incelemede, yaklaşık yarısı testosteron tedavisi ile hiçbir iyileşme gösterdi. Çoğu zaman, diğer sağlık sorunları ereksiyon güçlüğü rol oynamaktadır. Bunlar:

  • şeker hastalığı
  • tiroid problemleri
  • yüksek tansiyon
  • yüksek kolestorol
  • sigara içmek
  • alkol kullanımı
  • depresyon
  • stres
  • kaygı

3. Düşük semen hacmi

Testosteron sperm motilitesi yardımcı olur özsuyudur meni üretimi, bir rol oynar. Düşük T ile Erkekler genellikle boşalma sırasında meninin hacminde bir azalma göreceksiniz.

4. Saç dökülmesi

Testosteron saç üretimi dahil olmak üzere birçok vücut fonksiyonları, bir rol oynar. Kel birçok erkek için yaşlanmanın doğal bir parçasıdır. saçsız bir kalıtsal bileşen olmamakla birlikte, düşük T ile erkekler, hem de vücut ve yüz saç kaybı yaşayabilirsiniz.

5. Yorgunluk

Düşük T ile Erkekler enerji seviyelerinde aşırı yorgunluk ve azalma olduğunu kaydetmişlerdir. Eğer uyku bol alma rağmen tüm zaman yorgun iseniz düşük T olabilir ya da bunu zor egzersiz motive almak buluyoruz eğer.

kas kütlesinin 6. Kaybı

Testosteron kas inşa rol oynar, çünkü düşük T ile erkekler kas kütlesinde azalma görebilirsiniz. Çalışmalar mutlaka gücü veya işlevi testosteron kas kütlesini etkiler göstermiştir, ama.

7. Artan vücut yağ

Düşük T ile Erkekler vücut yağ da artar deneyim olabilir. Özellikle, bazen jinekomasti veya genişlemiş meme dokusunu geliştirir. Bu etki nedeniyle erkekler içinde testosteron ve östrojen arasındaki dengesizliğe bağlı olarak meydana geldiği düşünülmektedir.

8. Azalmış kemik kütlesi

Osteoporoz, kemik kütlesinin inceltme, genellikle kadınlarla ilgili bir durumdur. Ancak, düşük T ile erkekler de kemik kaybını yaşayabilirsiniz. Testosteron üreten ve kemiği güçlendirmeye yardımcı olur. Düşük T, özellikle yaşlı erkeklerle erkeklerin Yani, düşük kemik hacmine sahip ve kemik kırıkları daha hassastır.

9. Duygudurum değişiklikleri

Düşük T ile Erkekler ruh değişiklikler bekleyebilir. Testosteron vücutta birçok fiziksel süreçleri etkiliyor olduğundan, o da ruh hali ve zihinsel kapasiteyi etkileyebilir. Araştırma düşük T ile erkekler depresyon, sinirlilik veya odak eksikliği yüz olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Görünüm

Menopozda hormon düzeylerinde hızlı düşüş söz konusu kadınlar, aksine, erkekler zamanla testosteron düzeylerinin daha kademeli bir düşüş yaşarsınız. Adam yaşlı, daha büyük olasılıkla o normalin altında testosteron seviyelerini tecrübe etmektir. 300 ng altında testosteron düzeyleri ile Erkek / dL düşük T belirtilerden bir dereceye karşılaşabilirsiniz. Doktorunuz kan testi yapmak ve gerekirse tedavisini tavsiye edebilir. Onlar da, potansiyel yararları ve testosteron ilaç risklerini tartışabilirsiniz.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.