Doğru Kalori Kont nasıl

Posted on

Doğru Kalori Kont nasıl

Eğer kilo konusunda ciddi iseniz, o doğru kalori saymak öğrenmek esastır. İşlem çok basit görünse de, diyet yapmak yaygın hatalardan bir dizi vardır. Ne yazık ki, bu gaflar erteleyebilir hatta diyet ilerlemeyi durdurur. Eğer kilo kaybı başarı yaratmak için doğru sayılar ile bitirmek emin olmak için kalori sayma yapılması ve yapılmaması gerekenler bu listeyi kullanın.

Temeller

Eğer kalori saymak nasıl emin değilseniz, başlamak için en iyi yer, günlük enerji ihtiyaçlarını olduğunu. Yani her gün yemelisiniz kalori sayısıdır. Orada numarası almak için farklı yolları vardır, ancak birçok dieters bir online hesap makinesi kullanmayı tercih etmektedir. Bir şans ver!

Eğer ağırlığı korumak gerekir kaç kalori öğrendiğinizde, ince aşağı numarayı düşürün. Eğer bir İngiliz lirası her hafta kaybetmek istiyorsanız, 500 kalori her gün için günlük kalori ihtiyaçlarını azaltmak. Eğer haftada iki pound kaybetmek istiyorsanız günlük 1000 kalori kalori ihtiyaçlarını azaltmak.

Kadınların çoğu kilo vermek bir sayı ile günde yaklaşık 1.200 kalori sonunda. Erkekler genellikle kilo için günde 1.800 kalori yakın bir sayı ile bitirmek.

Çoğu uzman bir doktorun kontrolünde olmadıkça günde 1000’den az kalori tüketmek gerektiğini kabul ediyorum.

İhtiyacınız kaç kalori öğrendiğinizde, basitçe tüketmek her yiyecek kalori sayısını. numarası almak veya bunun yerine bir yiyecek veya diyet uygulamasını kullanmak için Besin etiketi kullanın.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

  • Do belleğe ihtiyaç duyarlar. Eğer bir diyet ya da olmasın, gün boyunca yemek şeyi hatırlamak zordur. Eğer Ne yediğini hatırlamak bile, o hatırlamak neredeyse imkansız ne kadar herhangi bir doğrulukla yedi. Porsiyon boyutları yanlış ise gıda dergi eksik veya eğer kesin kalori numarası almak için olası değil.
  • Do taşınabilir kalori izleme cihazı almak . Sen yemeye oturmadan önce size yemek kalori zerre eğer doğru bir kaydını almak için daha olasıdır. Bunu yapmak için gittiğiniz her yerde giden bir kalori izleme yöntemine sahip isteyeceksiniz. Bu Çantanda atmak küçük bir defter olabilir veya akıllı telefonunuz için indirilebilir bir uygulama olabilir.
  • Do porsiyon boyutları belirlemek için varsayımları kullanmak . İnsanlar yiyecek bölümlerini hafife eğilimindedir. Ve biz yemek eğilimi bazı gıdalar vardır. Tahıl mükemmel bir örnektir. İnsanlar genellikle kendi kaseye çok fazla tahıl dökün ve sonra tekrar tekrar kase doldurmak zorunda.
  • Do mutfak ölçeğinde yatırım. Daha hassas kalori saymak nasıl bilmek istiyorsanız, bir dijital mutfak terazisi hile olacaktır. Bir ölçek Bir porsiyon boyutu gerçekten tam olarak ne kadar büyük olduğunu görmek yardımcı olacaktır. Her öğünde mutfak terazisi kullanmak zorunda değilsiniz, ancak yemeye tam olarak ne kadar biliyoruz ki yeni bir yemek yemek her zaman yiyecek bir kısmını tartın. Eğer beslenme gerçekler etiketinde belirtilen porsiyon boyutundan daha fazla veya daha az tüketmek, size birçok gram sizin sunumu vardı tam olarak nasıl biliyorsanız doğru kalori sayımı elde etmek mümkün olacak.
  • Etmeyin atıştırmalıklar veya nibbles kaydetmek için unutmak. Kalori sayaçları tarafından yapılan ortak bir hata küçük atıştırmalıklar veya nibbles göz ardı etmektir. Örneğin, bir arkadaş ile bir restoran ziyaret edip kalori ve yağ alımı düşük tutmak için bir çaba tatlı atlamayı tercih olabilir. Eğer bir çatal kapmak ve yemek ortağın tatlı birkaç ısırık yerseniz Ama, bu kaloriler sayılır.
  • Do her şeyi yazmaktan alışkanlık haline. Ağzınızda giderse, yazılı alır. Bu alışkanlık kalori sayma için kural olun. Gün boyunca küçük günah kilo kaybı sonuçlarında büyük değişiklik eklemek nasıl şaşırabilirsiniz.
  • Etmeyin pahalı araçları satın banka kırmak . Sizin için en iyi kalori izleme aracı mutlaka en pahalı biri değildir. Her fiyat noktasında farklı araçlar ve araçlar bulacaksınız. Çalışır bir gerçekten kullandığınız biridir. Sen etkilidir bir araç almak için yüzlerce dolar harcamak gerekmez.
  • Do yaşam tarzınıza uygun bir araç bulmak. Çevrimiçi araçlar bilgisayar önünde bütün gün insanlar için işe yarayabilecek. En sık ihtiyaç duyan diğer diyet bütün gün onların akıllı telefon veya mobil cihaz için bir diyet uygulaması varsa tercih edebilirsiniz. Ve geleneksel kalem ve kağıt yöntemi kullanılarak sever insanlar için, küçük bir not defteri iyi çalışır. Seçtiğiniz defter bir cebe ya da çantaya yanınızda taşınacak kadar küçük olduğundan emin olun.
  • Do not sadece izleme kalori kendinizi sınırlamak. Her gün için toplam kalori alımının kilo kaybı için önemlidir. Örneğin, protein doğru miktarda yeme yağsız kas kütlesi kazanmak isteyen diyet için iyidir. 1 Ve kullanma araca bağlı olarak, eğer kalsiyum ve sodyum alımının gibi belirli şeyleri izleyebilirsiniz. Ayrıca kilo kaybı için egzersiz doğru miktarda aldığınızdan emin olun.
  • Do en azından önemli besin yıkmak. Toplam kalori kayıt ek olarak, yediğiniz her yemek için protein, karbonhidrat ve yağ gram kayıt emin olun. Trans yağ ve lif içeriği de bilmek iyi sayılardır. Lif alımını arttırmak ve sizin sağlığı iyileştirmek için yardımcı olacaktır diyet trans yağ ortadan kaldırarak. 1

Son düşünce

Yüksek teknoloji uygulamaları veya basit bir kalem ya da kağıt yöntemi kullanmak ister sen, kalori saymak nasıl bir önemi yok. mümkün olduğunca tutarlı olmaya çalışın. Doğru bir numara istediğiniz sağlık veya kilo kaybı sonuçları almak yardımcı olacaktır.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.