Ar Žemas testosterono pavojinga jūsų sveikatai?

Posted on

Ar Žemas testosterono pavojinga jūsų sveikatai?

Žemas testosterono, taip pat žinomas kaip “mažo T”, yra bendra sąlyga, vyrams, kaip jie gauti vyresnio amžiaus. Testosterono koncentracija natūraliai mažėja su amžiumi. Be jų 60s, maždaug 20 procentų vyrų turi žemą testosterono, atsižvelgiant į Urologijos priežiūros fondo. Tarp vyrų savo 70s, šis skaičius išauga iki 30 proc. Ir iki to laiko vyrai pasiekė savo 80s, apie pusė iš jų turėjo kritimą testosterono lygį.

Kodėl vyrams reikia testosterono

Testosteronas yra hormonas, kuris yra gaminamas žmogaus sėklidės. Kai Vyras kūdikis vystosi, šis hormonas padeda lytinius organus formą. brendimo metu, testosteronas atlieka labai svarbų vaidmenį fizinio berniukų plėtros į vyrų. Tai daro plaukai auga ant veido, stato raumenis ir sukelia balso gilinti. Vėliau gyvenime, testosteronas taip pat vaidina svarbų vaidmenį žmogaus lytinę funkciją.

Kodėl testosterono lygis nukris?

Mažėjančios testosterono yra natūrali senėjimo procesą. Kuo vyresnis vyras gauna, tuo mažesnis jo testosterono lygis gali sumažėti. išskyrus senėjimo taip pat gali sukelti žemo testosterono keletas priežasčių. Jie apima traumų į sėklidžių, taip pat chemoterapija ar radiacija, skirtos vėžio gydymui lytinių organų srityje. Kitos priežastys yra ligos hipofizės ir vaistus, kurie turi įtakos Ši liauka, pavyzdžiui, steroidų.

Kaip mažas testosterono poveikį savo lytinį gyvenimą

Žemas testosterono gali turėti realių ir svarbių poveikį sveikatai, ypač dėl žmogaus lytinį gyvenimą. Vyrai su mažu testosterono gali turėti problemų gauti ir išlaikyti erekciją. Į erekcija jie turi gali ateiti rečiau ir ne taip stipriai, kaip anksčiau. Žmogaus noras pasimylėti (libido), taip pat sumažėja testosterono lašai. Visi šie veiksniai gali sukelti rečiau sekso. Tai gali turėti realų poveikį santykių partnerių.

Kiti poveikiai mažo testosterono

Atsižvelgdama žemą testosterono ne tik turėti įtakos jūsų lytinis potraukis ir savo gebėjimą pasimylėti. Tai gali sukelti kitus simptomus, taip pat. Jei turite mažą T, galite pastebėti, kai kurie iš šių simptomų:

  • kūno svorio padidėjimas
  • turintys mažiau energijos nei naudojamas
  • padidėjęs kūno riebalų ir sumažinta raumenų masę
  • prislėgta nuotaika
  • problemų sutelkiant

sveikatos problemų

Testosterono trūkumas kartais gali turėti ilgalaikių, rimtų poveikį organizmui. Vyrams su labai žemo lygio, kaulai gali tapti silpni, potencialiai sukelia sutrikimas, vadinamas osteoporoze. Osteoporozė daro žmonės gerokai labiau linkę į žalos.

Vienas tyrimas dėl klinikinės endokrinologijos leidinyje ir medžiagų apykaitą , taip pat susijęs su žemu testosterono į aukštesnį rizika mirti nuo širdies ligų ir kitų priežasčių.

Diagnozavimo mažą T

Jei turite simptomų, tokių kaip mažesnėmis Sex Drive arba erekcijos problemų, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją. Gydytojas gali atlikti kraujo tyrimą, kuris padės nustatyti, ar turite žemą testosterono. Nes testosterono lygis gali kilti ir kristi per dieną, jums gali tekti turėti daugiau nei vieną testą. Gydytojas gali imtis kraujo testą ryte, kuris yra, kai testosterono lygis yra aukščiausias.

Darbo gydomi mažo T

Jei jūsų lygis yra žemas, gali būti paskirtas pakaitinė testosterono terapija. Dauguma vyrų mažai testosterono patrinti testosterono gelio ant rankų ar pečių, atsižvelgiant į Urologijos priežiūros fondo. Kitas būdas yra gauti kamuolį į raumenis arba galite dėvėti pleistras, kad lėtai išskiria testosterono į jūsų kraują. Taip pat yra granulių, kad eiti į poodį. Yra žodžiu pakeitimo terapija taip pat, bet tai nerekomenduojama testosterono pakeitimo. Vyrai su prostatos vėžiu, neturėtų imtis testosterono, nes jis gali skatinti vėžio augimą.

Žinant, kada jums reikia gydymo

Per pastaruosius kelerius metus, daugelis farmacijos kompanijos pradėjo reklamos produktus, skirtus gydyti “Low T.” Nuo 2001 iki 2011 m vyrų virš 40 metų amžiaus, naudojant testosterono terapija skaičius patrigubėjo, atsižvelgiant į mokslinių tyrimų laiške paskelbtą JAMA Internal Medicine . Svarbu gauti išbandyti jei turite simptomus žemo testosterono, kad jūs tik gauti gydyti, jei tikrai reikia.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.