Ar jūs tikrai Perdozavimas apie vitaminus?

Posted on

Ar jūs tikrai Perdozavimas apie vitaminus?

Vitaminai yra būtini jūsų sveikatai, bet jūs tik reikia juos mažais kiekiais ir jums turėtų būti suteikta galimybė gauti daug maisto valgyti. Bet jūs galite gauti per daug vienu vitamino?

Taip, žinoma. Nors tai beveik neįmanoma gauti per daug bet vitamino valgyti maisto produktų, galite perdozuoti nuo kai kurių vitaminų, jei vartojate dideles dozes papildų ilgą laiką.

Kodėl tai įmanoma perdozuoti vitaminų

Dauguma vitaminų papildus, kuriuos matote parduotuvių lentynose parduodami dozes, kad nebus sukelti problemų, kaip ilgai, kaip jūs sekti etiketę kryptimis. Bet kartais žmonės imasi gerokai didesnes sumas, kuris vadinamas “mega-dozes” vitaminų, tikėdamiesi papildus padės išvengti ar gydyti specifinius sveikatos problemų.

Yra dvi problemos su vartojate mega dozes vitaminų. Pirma, ten retai kokių nors mokslinių priežasčių imtis didelį kiekį bet vitamino (ir tik tada pagal savo gydytojo rekomendacijas), todėl jūs tikriausiai tiesiog eikvoti pinigus.

Antra, jūs iš tikrųjų galite kurti sveikatos problemų, jei mega dozė su kai kurių vitaminų. Paprastai problemos yra grįžtamas, jei nustoti vartoti mega dozes, bet ne visada, todėl, jei jūs suprasite, jūs jau vartojate vitamino per didelę dozę, kreipkitės į savo gydytoją.

Kuris vitaminai yra blogas, kai imamasi didelėmis dozėmis?

Maisto ir mitybos taryba Sveikatos ir medicinos skyriaus nacionalinių akademijų mokslo, inžinerijos ir medicinos sukūrėme toleruotinos Upper Intake lygius (VR) visų vitaminų ir mineralų. UL yra aukščiausias lygis per parą suvartojant maistinių, kad nesiruošia kelti jokio pavojaus, kad sveikam žmogui.

Štai prie visų vitaminų ir kas gali atsitikti, jei išgėrėte per daug KV išvaizdą:

Vitaminas A

Vitaminas A yra būtinas normaliam regėjimui, ląstelių vystymuisi ir imuninės sistemos funkciją. Suaugusieji turi apie 700 900 mikrogramų (mcg) per dieną, ir tai nustatoma kepenyse, žuvies, mėsos, pieno produktų, ir spalvinga vaisių ir daržovių.

UL dėl vitamino A, pagal amžių: 
0-3 metų: 600 mcg
4-8 metai: 900 mkg
9-13 metų: 1700 mkg
14-18 metų: 2800 mcg
Suaugę: 3000 mkg

Nuo Vitaminas A yra riebaluose tirpių vitaminų, tai lengva jūsų kūnas saugoti, todėl gali kauptis laikui bėgant. Ilgalaikiai suvartojamų pernelyg daug vitamino A gali sukelti intrakranijinis spaudimas, galvos svaigimas, pykinimas, kepenų pažeidimas, galvos skausmas, bėrimas, skausmas sąnariuose ir kauluose, koma ir net mirtis.

Vitamino C

Vitaminas C reikalingas stiprus jungiamojo audinio ir imuninės sistemos funkcijos. Tai taip pat yra antioksidantas, kuris gali padėti išvengti žalos nuo laisvųjų radikalų. Vidutinis suaugęs turi apie 75 iki 90 miligramų (mg) per dieną. Vitaminas C yra randamas daugelyje vaisių ir daržovių, tačiau žmonės dažnai vartoti vitamino C papildų tikiuosi jie bus padėti apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo.

KV vitamino C pagal amžių:

0-12 mėnesių: Nežinoma
1-3 metų: 400 mg
4-8 metų: 650 mg
9-13 metų: 1200 mg
14-18 metų: 1800 mg
Suaugę: 2,000 mg

Atsižvelgiant daug vitamino C yra pavojingas gyvybei, tačiau jis gali sukelti viduriavimą, pykinimą ir pilvo spazmai ir buvo susijęs su inkstų akmenimis.

Vitaminas D

Vitaminas D padeda Jūsų organizmui įsisavinti ir panaudoti kalcį, todėl, jei jūs negaunate pakankamai vitamino D paleidus susilpnėjo kaulų ir osteoporozės, be kitų dalykų, riziką. Dauguma suaugusiųjų reikia 600 tarptautinių vienetų (TV) kiekvieną dieną. Jūs negalite gauti daug vitamino D su maistu, tačiau jūsų kūnas daro jį po jūsų oda yra veikiama saulės spindulių. Vitaminas D yra populiarus papildas, bet jūs galite gauti per daug, jei mega dozė kiekvieną dieną.

Už vitamino D KV pagal amžių:

0-6 mėnesių: 1000 TV
7-12 mėnesių: 1500 TV
1-3 metų: 2500 TV
4-8 metai: 3000 IU
9+ metų: 4000 IU

Išgėrus per daug vitamino D papildų forma gali padidinti savo koncentraciją kraujyje kalcio, kuris gali būti kenkia jūsų širdį ir inkstus. Jūs nebūsite per daug vitamino D nuo didelio saulės poveikio, o tai labai sunku gauti per daug vitamino D iš savo dietos. Suaugusiųjų turi apie 15 mg per parą.

Vitaminas E

Tavo kūnas turi vitamino E normaliai imuninės sistemos funkcija, ir ji taip pat veikia kaip antioksidantas ir padeda išvengti kraujo krešulių susidarymo kraujagyslėse. Jis randamas įvairų maistą, tačiau daugiausia riešutų, sėklų, ir žalių daržovių. Vidutinis suaugęs turi apie 15 mg per parą.

Į KV vitamino E pagal amžių:

0-6 mėnesių: Nežinoma
7-12 mėnesių: Nežinoma
1-3 metai: 200 mg
4-8 metų: 300 mg
9-13 metų: 600 mg
14-18 metų: 800 mg
suaugę: 1,000 mg

Išgėrus per daug vitamino E gali padidinti kraujavimo pavojų, o tai ypač svarbu, jei esate padidėjusi insulto rizika, arba imtis kraują skystinančius vaistus.

Niacinas

Niacinas padeda konvertuoti maisto valgyti į energijos jūsų kūnas turi daryti viską, ką daryti. Trūkumas yra reta, nes jis randamas daug įvairių maisto produktų, tačiau jis taip pat parduodamas kaip priedas, kad dažnai naudojamas valdyti cholesterolio kiekį kraujyje.

Už niacinas KV pagal amžių:

0-6 mėnesių: Nežinoma
7-12 mėnesių: Nežinoma
1-3 metų: 10 mg
4-8 metų: 15 mg
9-13 metų: 20 mg
14-18 metų: 30 mg
suaugę: 35 mg

Atsižvelgiant daug niacino gali sukelti kepenų pažeidimo ir paveikti cukraus kiekį kraujyje žmonėms, kurie turi diabetą. Per trumpą laiką, atsižvelgiant didelę dozę niacinas sukelia niacino pylimas, kurie, nors ir nėra žalingas, yra nepatogu ir gali būti baisu.

Vitaminas B-6

Tavo kūnas turi vitamino B-6 padeda konvertuoti baltymų ir cukraus į energiją, o tai labai svarbu, kad hemoglobino ir nervų sistemos funkcijai. Vidutinis suaugęs turi apie 1,3 mg per parą. Tai gana sunku turėti B 6 trūkumo, todėl papildas, nereikia, bet jis buvo naudojamas siekiant sumažinti homocisteino kiekį kraujyje ir padėti gydyti depresiją ir riešo kanalo sindromas.

Už Vitaminas B-6 KV pagal amžių:

0-6 mėnesių: Nežinoma
7-12 mėnesių: Nežinoma
1-3 metai: 30 mg
4-8 metų: 40 mg
9-13 metų: 60 mg
14-18 metų: 80 mg
suaugę: 100 mg

Ilgalaikis naudojimas Vitaminas B-6 papildų gali sukelti nervų pažeidimas, odos pažeidimai, pykinimas ir jautrumą šviesai.

Folio rūgštis

Folio rūgštis yra sintetinis forma folio rūgšties, B-kompleksas vitaminas, kuris yra svarbi priimant DNR, ląstelių dalijimosi ir augimą. Folio rūgštis randama vaisiuose ir žalių daržovių, o folio rūgštis yra dažnai naudojamas stiprinti grūdų ir duonos. Vidutinis suaugęs turi apie 400 mcg kasdien, bet jis taip pat parduodamas kaip maisto papildas.

Už Folio rūgštis KV pagal amžių:

0-6 mėnesių: Nežinoma
7-12 mėnesių: Nežinoma
1-3 metai: 300 mkg
4-8 metai: 400 mkg
9-13 metų: 600 mkg
14-18 metų: 800 mkg
suaugę: 1000 mkg

Atsižvelgiant didelius kiekius folio rūgšties gali maskuoti vitamino B-12 nepakankamumo, kuris gali sukelti nervo pažeidimo. Taip pat įmanoma, kad dideli kiekiai folio rūgšties, gali padidinti storosios žarnos vėžio riziką.

Cholinas

Cholinas yra B komplekso vitaminų, kad jūsų kūnas turi keletą biologinių procesų ir jums reikia, kad ji gamina smegenų cheminė medžiaga, vadinama acetilcholinas. Vidutinis suaugęs turi apie 500 mg per parą.

Cholino KV pagal amžių

0-6 mėnesių: Nežinoma
7-12 mėnesiai: Nežinoma
1-8 metų: 1000 mg
9-13 metų: 2.000 mg
14-18 metų: 3000 mg
Suaugę: 3500 mg

Išgėrus per daug cholino kasdien gali sukelti žuvytę kūno kvapas, padidėjęs prakaitavimas, sumažėjęs kraujospūdis ir kepenų ligomis.

Ką apie visus kitus vitaminus?

Maisto ir mitybos valdyba nėra nustatyti ULS vitamino K, tiamino, riboflavino, vitamino B-12, pantoteno rūgščių arba beta-karoteno (augalų pirmtako vitamino A). Tai nereiškia, kad viskas OK imtis didžiulis mega dozes, tiesiog, kad tolerancija lygiai nebuvo nustatyti dar.

Vitaminas papildymas Sauga

Štai keletas svarbių patarimų nepamiršti, jei norite imtis bet kokių vitaminų papildus:

  • Pasikalbėkite su savo gydytoju, jei jūs galvojate apie vartojate vitaminą ar maisto papildas> už sveikatos būklės.
  • Jei imtis papildų, atlikite etiketės nurodymus, nebent gydytojas Jums nurodė kitaip.
  • Laikykite visus vitaminų buteliukus iš Mažosios vaikams nepasiekiamoje vietoje.
  • Atminkite, kad vartojate papildus nebus ištaisyti nesveiką mitybą, kad išlaikyti jūsų dėmesio valgyti subalansuotą mitybą, įskaitant daug vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų.
Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.