Ako počítať kalórie správne

Posted on

Ako počítať kalórie správne

Ak ste vážne schudnúť, je dôležité, aby ste sa naučili, ako správne počítať kalórie. Aj keď tento proces môže zdať veľmi jednoduché, existuje rad spoločných chýb, ktoré dieters robia. Bohužiaľ, tieto hrubé chyby môžu oneskoriť alebo dokonca zastaviť diéty pokrok. Použiť tento zoznam k počítanie kalórií dos a čo nerobiť, aby sa ubezpečil, môžete skončiť s tými správnymi číslami vytvoriť chudnutie úspech.

Základy

Ak si nie ste istí, ako počítať kalórie, je najlepším miestom, kde začať, je s vašou dennej potreby energie. To je počet kalórií, ktoré každý deň mali jesť. Existujú rôzne spôsoby, ako získať číslo, ale mnoho dieters rozhodnete použiť online kalkulačku. Pokúsiť sa!

Akonáhle budete vedieť, koľko kalórií budete musieť udržať svoju váhu, môžete znížiť počet zoštíhlenie. Ak chcete prísť o jednu libru každý týždeň, znížiť vaše každodenné potreby kalórií o 500 kalórií každý deň. Ak chcete prísť o dve libry týždenne, potom znížiť svoje kalorickej potreby tým, že 1000 kalórií za deň.

Väčšina žien skončiť s radom asi 1200 kalórií za deň, ako schudnúť. Muži často končí s radom blízkosti 1800 kalórií denne, ako schudnúť.

Väčšina odborníkov sa zhoduje, že by ste nemali konzumovať menej ako 1000 kalórií za deň, ak ste v starostlivosti lekára.

Akonáhle budete vedieť, koľko kalórií, ktoré potrebujete, môžete jednoducho spočítať počet kalórií v každej jedlo, ktoré konzumujú. Použiť štítok Nutričné ​​získať číslo alebo použite potraviny alebo dieta aplikáciu miesto.

Dos a nerobiť

  • Nenechajte sa spoliehať na pamäť. Či už ste na diétu, alebo nie, je ťažké si zapamätať všetko, čo jesť počas dňa. Dokonca aj keď si môžete spomenúť, čo ste jedli, že je takmer nemožné si spomenúť , koľko ste jedli s akoukoľvek presnosťou. Vy nie ste pravdepodobne získať presný počet kalórií, ak vaše jedlo časopis je neúplná alebo ak porcie veľkosti sú zlé.
  • Nenechajte si prenosný kalórií sledovanie zariadenia . Máte väčšiu pravdepodobnosť získať presný záznam, ak zapisovať kalórií v jedle, než si sadnúť k jedlu. Ak chcete to budete chcieť mať metódu merania kalórií, ktorý ide, nech ste kdekoľvek. To môže byť malý notebook, ktorý vám hodiť vo vašej kabelke, alebo to môže byť na stiahnutie aplikácie pre váš smartphone.
  • Nepoužívajte používať dohady na určenie veľkosti porcií . Ľudia majú tendenciu podceňovať svoje jedlo porcie. A tam sú niektoré potraviny, ktoré máme tendenciu sa prejedať. Obilnín je dokonalým príkladom. Ľudia často naliať príliš veľa obilia do svojej misky a potom opakovane naplniť misu.
  • Ešte investovať do kuchynskej váhe. Ak chcete vedieť, ako počítať kalórie s väčšou presnosťou, digitálna kuchynská váha stačiť. Stupnica vám pomôže zistiť, ako presne veľkú veľkosť porcie v skutočnosti je. Nemusíte používať kuchynská váha pri každom jedle, ale zakaždým, keď budete jesť nové jedlá, vážiť časť potravy, takže viete presne, koľko jesť. Ak budete konzumovať viac alebo menej, než je veľkosť porcie uvedené na štítku výžive, budete mať možnosť získať správny počet kalórií, ak viete presne, koľko gramov boli vo svojej porcii.
  • Nenechajte zabudnúť nahrávať občerstvenia a chrumky. Častou chybou zo strany kalórií čítača je ignorovať malé občerstvenie alebo chrumky. Napríklad môžete navštíviť reštauráciu s kamarátom a preskočiť dezert v snahe udržať kalórií a tuku sania na nízkej úrovni. Ale ak si vziať vidličku a jesť pár súst dezert váš kulinársky partnera, počítať tie kalórie.
  • Ešte vo zvyku písať sa všetko. Pokiaľ to ide do úst, sa dostane zapísať. Aby tento zvyk pravidlo pre počítanie kalórií. Tie by mohli byť prekvapení, ako malé odpustky celý deň pridať až veľké zmeny vo výsledkoch chudnutie.
  • Nemajú rozbiť bank kupovať drahé nástroje . Najlepšie prispôsobivá kalórie nástrojom pre vás nemusí byť nutne najdrahší. Nájdete rôzne pomôcky a nástroje na každej cenovej. Ten, ktorý funguje, je ten, ktorý skutočne používať. Nemusíte míňať stovky dolárov, aby si nástroj, ktorý je účinný.
  • Ešte nájsť nástroj, ktorý vyhovuje vášmu životnému štýlu. On-line nástroje by mohli pracovať pre ľudí, ktorí sú v prednej časti počítača celý deň. Ďalšie diétu, ktorí sú na cestách po celý deň dať prednosť mať diétu aplikáciu pre ich smartphone alebo mobilnom zariadení. A pre ľudí, ktorí majú radi používajú tradičné pero a spôsob papiera, malý poznámkový blok funguje dobre. Uistite sa, že notebook si zvolíte, je dostatočne malý, aby nosiť so sebou vo vrecku alebo kabelke.
  • Nenechajte sa obmedzovať len na sledovanie kalórií. Váš celkový príjem kalórií za každý deň, je dôležité pre chudnutie. Napríklad, jesť správne množstvo bielkovín je dobré pre diétu, ktorí chcú získať svalovú hmotu. 1 A v závislosti na nástroj, ktorý používate, môžete sledovať konkrétne veci, ako je vápnik a príjmu sodíka. Môžete sa tiež uistiť ste získali správne množstvo cvičenie pre chudnutie.
  • Ešte najmenej rozobrať hlavné živiny. Okrem nahrávania celkového počtu kalórií, je nutné zaznamenávať bielkovín, sacharidov a tukov gramov každého jedla, ktoré jete. Trans-tukov a obsah vlákniny sú tiež dobré čísla vedieť. Zvýšiť svoj príjem vlákniny a elimináciu trans tuk z vašej stravy vám pomôže zlepšiť vaše zdravie. 1

final Thought

Nezáleží na tom, ako počítať kalórie, či už používate high-tech aplikácie alebo jednoduchú pera alebo papierové metódy. Snažte sa byť čo možno najviac konzistentné. Presné číslo vám pomôže získať zdravotné alebo chudnutie výsledky, ktoré chcete.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.