9 Známky nízku hladinu testosterónu

Posted on

Testosterón je hormón produkovaný v ľudskom tele. Je to predovšetkým vyrába mužov o semenníkoch. Testosterón ovplyvňuje vzhľad mužskú a sexuálny vývoj. Stimuluje produkciu spermií, rovnako ako sexuálnej túžby človeka. To tiež pomáha budovať svalovú hmotu a kostnú hmotu.

Produkcia testosterónu zvyčajne klesá s vekom. Podľa Americkej urologickej asociácie , asi 2 z 10 mužov starších ako 60 rokov majú nízku hladinu testosterónu. Že sa mierne zvýši na 3 z 10 mužov v ich 70s a 80s.

Muži môžu zažiť širokú škálu príznakov, ak testosterónu klesá viac, než by mal. Nízku hladinu testosterónu, alebo s nízkym T, je diagnostikovaná, ak hladina klesne pod 300 nanogramov na deciliter (ng / dl). Normálny rozsah je typicky 300-1000 ng / dl, v súlade s US Food and Drug Administration. Krvný test nazvaný test testosterónu v sére sa používa na určenie vašej hladinu testosterónu v krvnom obehu.

Radu príznakov môže dôjsť, ak produkcia testosterónu výrazne klesne pod normálne. Známky nízku T sú často jemné. Majte sa dozviete príznaky nízkej T u mužov.

1. Nízka sexuálna túžba

Testosterón hrá kľúčovú úlohu v libida (sexuálnej túžby) u mužov. Niektorí ľudia môžu zaznamenať pokles sexuálnej túžby, kým oni starnú. Avšak, niekto s nízkou T bude pravdepodobne dochádzať k drastickejšie pokles ich túžbe mať sex.

2. problémy s erekciou

Kým testosterón stimuluje sexuálny apetít mužský, ale tiež pomáha v dosiahnutie a udržanie erekcie. Testosterón sám nespôsobuje erekciu, ale stimuluje receptory v mozgu k produkcii oxidu dusnatého. Oxid dusnatý je molekula, ktorá pomáha vyvolať rad chemických reakcií, potrebné k prebehnutí erekcie. Keď hladina testosterónu sú príliš nízke, človek môže mať ťažkosti dosiahnuť erekciu pred pohlavia alebo majúce spontánny erekciu (napríklad počas spánku).

Avšak, testosterón je len jedným z mnohých faktorov, ktoré napomáhajú pri adekvátnej erekcie. Výskum je nepresvedčivé, pokiaľ ide o úlohu nahradenie testosterónu v liečbe erektilnej dysfunkcie. V prehľade štúdií, ktoré vyzerali na prospech testosterónu u mužov s poruchami erekcie, takmer polovica nepreukázali zlepšenie s liečbou testosterónom. Mnohokrát, ďalšie zdravotné problémy hrajú úlohu v ťažkostiach erektilnej. Tie môžu zahŕňať:

  • cukrovka
  • problémy so štítnou žľazou
  • vysoký krvný tlak
  • vysoký cholesterol
  • fajčenie
  • požívanie alkoholu
  • depresie
  • stres
  • úzkosť

Objem 3. Nízke spermie

Testosterón hrá úlohu v produkcii semena, čo je mliečna tekutina, ktorá pomáha pri motility spermií. Muži s nízkou T bude často dôjsť k zníženiu objemu ich spermií pri ejakulácii.

4. Vypadávanie vlasov

Testosterón hrá úlohu v niekoľkých telesných funkcií, vrátane výroby vlasov. Balding je prirodzenou súčasťou starnutia pre mnoho mužov. Kým tam je dedičná zložka k plešatenie, muži s nízkym T môže dôjsť k strate tela a tváre vlasy, rovnako.

5. Únava

Muži s nízkou T hlásili extrémnu únavu a zníženie energetickej hladiny. Tie by mohli mať nízke T, ak ste unavení po celú dobu cez získať dostatok spánku, alebo ak ste zisťujú, že je ťažšie sa dostať motivovaní k výkonu.

6. Strata svalovej hmoty

Keďže testosterón zohráva úlohu v budovaní svalov, muži s nízkym T mohlo dôjsť k zníženiu svalovej hmoty. Štúdie preukázali, testosterón ovplyvňuje svalovú hmotu, ale nie nevyhnutne silu alebo funkciu.

7. Zvýšenie telesného tuku

Muži s nízkou T Môže tiež dôjsť k zvýšeniu telesného tuku. Najmä preto, že sa niekedy vyvinúť gynekomastia, alebo rozšírenú prsného tkaniva. Tento efekt je veril nastať kvôli nerovnováhe medzi testosterónu a estrogénu v rámci mužov.

8. Zníženie kostnej hmoty

Osteoporóza alebo rednutie kostnej hmoty, je stav často spojená so ženami. Avšak, ľudia s nízkou T môže tiež dôjsť k úbytku kostnej hmoty. Testosterón napomáha vytvárať a posilňovať kosti. Takže mužov s nízkou T, a to najmä u starších mužov, majú nižší objem kosti a sú náchylnejšie k zlomeninám kostí.

9. Zmeny nálady

Muži s nízkou T môžu zažiť zmeny nálady. Keďže testosterón ovplyvňuje mnoho fyzikálnych procesov v tele, ale môže tiež ovplyvniť náladu a duševné schopnosti. Výskum ukazuje, že ľudia s nízkym T sú s väčšou pravdepodobnosťou čeliť depresie, podráždenosť, alebo nedostatok pozornosti.

výhľad

Na rozdiel od žien, u ktorých došlo k rýchlemu poklesu hladiny hormónov v menopauze, muži, ktorí viac postupný pokles hladiny testosterónu v priebehu času. Čím starší človek, tým väčšia je pravdepodobnosť, že je zažiť nižšie normálne hladiny testosterónu. Muži s hladinou testosterónu pod 300 ng / dl, môže dôjsť k určitým stupňom príznakov nízke T. Váš lekár môže urobiť krvný test a odporúčame ošetrenie v prípade potreby. Môžu diskutovať o možných prínosoch a rizikách liekov testosterónu, rovnako.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.