9 sildid testosterooni madala

Posted on

Testosteroon on hormoon, mida toodetakse inimese organismis. See on peamiselt toodetud meestel munandites. Testosteroon mõjutab mehe välimus ja seksuaalse arengu. See stimuleerib sperma tootmist samuti mehe sugutung. Samuti aitab ehitada lihaseid ja luumassi.

Testosterooni tootmist tavaliselt vanusega väheneb. Vastavalt American Uroloogide Assotsiatsiooni , umbes 2 välja 10 meeste vanem kui 60 aastat on madal testosterooni. See suurendab veidi 3 10st meeste oma 70s ja 80s.

Mehed saavad kogeda erinevaid sümptomeid, kui testosterooni väheneb rohkem kui peaks. Madal testosterooni või madala T, diagnoositakse kui tase on madalam kui 300 nanogrammi detsiliitri (ng / dl). Normaalne vahemik on tavaliselt 300-1000 ng / dl, vastavalt USA Food and Drug Administration. Vereproovi nimetatakse seerumi testosterooni katsega kindlaks oma taset ringleva testosterooni.

Vahemikus sümptomid võivad esineda, kui testosterooni tootmist drastiliselt langeb alla normaalse. Märgid madala T on sageli peen. Hoidke lugemine, et teada märke madal T meestel.

1. Madal sugutung

Testosteroon mängib võtmerolli libiido (sugutungi) meestel. Mõned mehed võivad kogeda langus sugutung nende vanusest. Kuid keegi madala T tõenäoliselt kogeda järsem langus nende soov seksida.

2. raskusi erektsiooni

Kuigi testosterooni stimuleerib mehe sugutung, see aitab ka saavutada ja säilitada erektsiooni. Testosteroon üksi ei põhjusta erektsiooni, kuid see stimuleerib retseptoreid ajus toota lämmastikoksiidi. Lämmastikoksiid on molekul, mis aitab vallandada rea ​​keemiliste reaktsioonide vajalik erektsiooni tekkida. Kui testosterooni tase on liiga madal, mees võib olla raskusi erektsiooni saavutamiseks enne seksi või on spontaanne erektsioon (näiteks une ajal).

Kuid testosteroon on ainult üks paljudest teguritest, mis on abiks piisavalt erektsiooni. Teadusuuringud on ebaselge rolli kohta testosterooni asendusravi ravi erektsioonihäirete. Arvustuses uuringud vaadeldi kasu testosterooni meestel erektsioonihäirete, peaaegu pool ei paranenud testosterooni ravi. Mitu korda, muid terviseprobleeme roll erektsioonihäired. Nende hulka võivad kuuluda:

  • diabeet
  • kilpnäärme probleeme
  • kõrge vererõhk
  • kõrge kolesterool
  • suitsetamine
  • alkoholi tarvitamise
  • depressioon
  • stress
  • ängistus

3. Madal sperma maht

Testosteroon mängib rolli sperma tootmiseks, mis on piimjas vedelik, mis soodustab motoorikat sperme. Mehed madala T sageli märgata langust maht nende sperma ejakulatsioon.

4. Juuste väljalangemine

Testosteroon mängib rolli mitu keha funktsioone, sealhulgas juuste tootmine. Balding on loomulik osa vananemisest paljud mehed. Kuigi on pärilik komponent kiilaneval mehed madala T võib tekkida kaotab keha ja näo juuksed, samuti.

5. Väsimus

Mehed madala T on teatatud jõuetus ja langus energia taset. Teil võib olla madal T, kui olete väsinud kogu aeg hoolimata saada palju magada või kui te leida seda raskem saada motiveeritud kasutada.

6. lihasmassi

Et testosteroon mängib rolli hoone lihaste mehed madala T võib märgata lihasmassi vähenemine. Uuringud on näidanud, testosteroon mõjutab lihasmassi, kuid mitte tingimata tugevust või funktsiooni.

7. Suurenenud keha rasva

Mehed madala T võivad esineda ka keharasva suurendamist. Eelkõige nad mõnikord arendada günekomastia või laienenud rinnanäärme kude. See toime arvatakse tekkida tasakaalus testosterooni ja östrogeeni jooksul mehed.

8. vähenenud luumass

Osteoporoos või hõrenemine luumassi on seisund seostatakse sageli naised. Kuid mehed madala T võib esineda ka luude hõrenemise. Testosteroon aitab toota ja tugevdada luu. Nii mehed madala T, eriti vanemad mehed, on madalam luude mahtu ja on vastuvõtlikumad luumurdude.

9. Meeleolu muutused

Mehed madala T saab kogeda meeleolumuutused. Et testosteroon mõjutab paljude füüsikaliste protsesside keha, võib see mõjutada ka meeleolu ja vaimsete võimete. Research soovitab, et mehed madala T on tõenäolisem, et nägu depressioon, ärrituvus või fookuse puudumine.

Väljavaade

Erinevalt naistest, kes kogevad kiiret langust hormoonide taset menopausi, mehed kogevad rohkem järkjärguline vähenemine testosteroonitase aja jooksul. Mida vanem mees, seda tõenäolisemalt on ta kogeda normaalsest madalam testosterooni tase. Mehed testosterooni tase alla 300 ng / dl võib tekkida mõningane madal T sümptomid. Arst saab läbi vereanalüüsi ja soovitada ravi, kui vaja. Nad võivad arutada võimalikku kasu ja riske testosterooni ravi, samuti.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.