9 Objawy niski poziom testosteronu

Posted on

Testosteron jest hormonem produkowanym przez organizm ludzki. Jest produkowany głównie u mężczyzn przez jądra. Testosteron wpływa na wygląd mężczyzny i rozwoju seksualnego. Stymuluje produkcję plemników, a także popęd seksualny mężczyzny. To również pomaga budować mięśnie i masy kostnej.

Produkcja testosteronu zazwyczaj zmniejsza się z wiekiem. Według Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego , około 2 z 10 mężczyzn w wieku powyżej 60 lat mają niski poziom testosteronu. Że zwiększa się nieznacznie do 3 spośród 10 mężczyzn w ich 70s i 80s.

Mężczyźni mogą wystąpić szereg objawów, jeśli testosteronu zmniejsza się więcej niż powinno. Niski poziom testosteronu lub niska T rozpoznaje się, gdy poziom spadnie poniżej 300 ng na decylitr (ng / dl). Normalny zakres wynosi typowo 300-1000 ng / dl, zgodnie z US Food and Drug Administration. Badanie krwi o nazwie test testosteronu w surowicy jest używane do określenia poziomu krążącego testosteronu.

Zakres objawów mogą wystąpić, jeśli produkcja testosteronu drastycznie spada poniżej normy. Objawy niskiej T są często subtelne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się objawy niskiej T u mężczyzn.

1. Niski popęd płciowy

Testosteron odgrywa kluczową rolę w libido (popędu płciowego u mężczyzn). Niektórzy mężczyźni mogą odczuwać spadek popędu seksualnego w ich wieku. Jednak ktoś z niską T będzie prawdopodobnie doświadczyć bardziej drastyczny spadek chęci do uprawiania seksu.

2. Trudności z erekcja

Choć testosteron pobudza popęd płciowy mężczyzny, ale również pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji. Testosteron nie powodowało erekcji, ale stymuluje receptory w mózgu, w celu wytworzenia tlenku azotu. Tlenek azotu jest cząsteczką, która pomaga wywołać szereg reakcji chemicznych, które są niezbędne do erekcji występuje. Kiedy poziom testosteronu są zbyt niskie, człowiek może mieć trudności osiągnięcie erekcji przed seksem lub mający spontaniczne erekcje (na przykład podczas snu).

Jednak testosteron jest tylko jednym z wielu czynników, które pomagają w adekwatnych erekcji. Badania nie są jednoznaczne co do roli zastąpienia testosteronu w leczeniu zaburzeń erekcji. W przeglądzie badań, które wyglądały na rzecz testosteronu u mężczyzn mających trudności z erekcją, prawie połowa nie wykazały poprawę w leczeniu testosteronem. Wiele razy, inne problemy zdrowotne odgrywają rolę w trudnościach erekcji. Mogą one obejmować:

  • cukrzyca
  • problemy z tarczycą
  • wysokie ciśnienie krwi
  • wysoki cholesterol
  • palenie
  • spożywanie alkoholu
  • depresja
  • naprężenie
  • niepokój

3. Niskie objętość nasienia

Testosteron odgrywa rolę w produkcji nasienia, co jest mleczny płyn, który pomaga w ruchliwości plemników. Mężczyźni z niskim T często zauważyć zmniejszenie objętości nasienia podczas wytrysku ich.

4. Utrata włosów

Testosteron odgrywa rolę w wielu funkcji organizmu, w tym produkcji włosów. Łysy jest naturalną częścią starzenia się dla wielu mężczyzn. Chociaż nie jest dziedziczony komponent do łysienia, mężczyźni z niskim T może wystąpić utrata owłosienia ciała i twarzy, jak również.

5. Zmęczenie

Mężczyźni z niskim T donoszą skrajne zmęczenie i spadek poziomu energii. Można mieć niską T, jeśli jesteś zmęczony cały czas, pomimo coraz dużo snu lub jeśli trudniej jest uzyskać motywację do ćwiczeń.

6. Utrata masy mięśniowej

Ponieważ testosteron odgrywa rolę w budowaniu mięśni, mężczyźni z niskim T może zauważyć spadek masy mięśniowej. Badania wykazały, testosteron wpływa na masę mięśniową, ale niekoniecznie siłę lub funkcję.

7. Wzrost tkanki tłuszczowej

Mężczyźni z niskim T może również wystąpić wzrost tkanki tłuszczowej. W szczególności są one czasami rozwijać ginekomastii, lub powiększone tkanki piersi. Efekt ten uważa się wystąpić z powodu braku równowagi pomiędzy testosteronu i estrogenu w mężczyzn.

8. zmniejszenie masy kości

Osteoporoza, czyli rozrzedzenie masy kostnej, to warunek często wiąże się z kobietami. Jednak ludzie z niską T może również doświadczyć utraty masy kostnej. Testosteron pomaga wytworzyć i wzmocnić kości. Więc mężczyzn z niskim T, zwłaszcza starszych mężczyzn, mają mniejszą objętość kości i są bardziej podatne na złamania kości.

9. Zmiany nastroju

Mężczyźni z niskim T mogą wystąpić zmiany nastroju. Ponieważ testosteron wpływa na wiele procesów fizycznych w organizmie, może też wpływać na nastrój i zdolności umysłowe. Badania sugerują, że mężczyźni z niskim T są bardziej prawdopodobne, aby zmierzyć się depresja, drażliwość lub brak ostrości.

Perspektywy

W przeciwieństwie do kobiet, które doświadczają szybki spadek poziomu hormonów w okresie menopauzy, mężczyźni doświadczają bardziej stopniowy spadek poziomu testosteronu w czasie. Starszy człowiek, tym bardziej prawdopodobne jest, aby doświadczyć poniżej normalnego poziomu testosteronu. Mężczyźni z poziomem testosteronu poniżej 300 ng / dl mogą wystąpić pewne objawy niskiego stopnia T. Lekarz może przeprowadzić badanie krwi i zalecić leczenie w razie potrzeby. Mogą omówić potencjalne korzyści i ryzyko leczenia testosteronu, jak również.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.