9 סימנים של טסטוסטרון נמוך

Posted on

טסטוסטרון הוא הורמון המיוצר על ידי גוף האדם. זה בעיקר מיוצר אצל גברים על ידי האשכים. טסטוסטרון משפיע על מראה של אדם ואת התפתחות מינית. זה מעודד ייצור הזרע כמו גם את החשק המיני של הגבר. זה גם עוזר לבנות שריר ומסת עצם.

ייצור הטסטוסטרון בדרך כלל פוחתת עם הגיל. על פי האגודה האמריקאית האורולוגי , על 2 מתוך 10 גברים מעל גיל 60 שנים יש רמות נמוכות של טסטוסטרון. זה מגדיל מעט 3 מתוך 10 גברים בשנות ה -70 וה -80 לחייהם.

גברים יכולים לחוות מגוון של סימפטומים אם הטסטוסטרון פוחת יותר ממה שהוא צריך. טסטוסטרון נמוך, או T נמוך, מאובחן כאשר רמות ירד מתחת 300 ננוגרם לדציליטר (ng / dL). מגוון נורמלי הוא בדרך כלל 300-1000 ng / dL, על פי ארגון המזון והתרופות האמריקני. בדיקת דם הנקראת בדיקת טסטוסטרון בסרום משמשת כדי לקבוע את רמת הטסטוסטרון במחזור.

מגוון של סימפטומים יכול להתרחש אם ייצור הטסטוסטרון יורד באופן דרסטי מתחת לנורמה. סימנים של T נמוך לעיתים קרובות עדינים. תמשיכו לקרוא כדי ללמוד את הסימנים של T נמוך אצל גברים.

1. חשק מיני נמוך

לטסטוסטרון תפקיד מפתח הליבידו (החשק המיני) אצל גברים. יש גברים עלולים לחוות ירידה בחשק מיני ככל שהם מזדקנים. עם זאת, מישהו עם T הנמוך יחווה ירידה דרסטית יותר סביר רצונם לקיים יחסי מין.

קושי 2. עם זקפה

בעוד טסטוסטרון מגרה את החשק המיני של הגבר, זה גם מסייע בהשגת ושמירה על זקפה. טסטוסטרון לבד אינו גורם לזקפה, אבל זה מגרה קולטנים במוח לייצר תחמוצת חנקתית. תחמוצת חנקן היא מולקולה מסייעת מאתחלי סדרה של תגובות כימיות הכרחית זקפו להתרחש. כאשר רמות טסטוסטרון נמוכות מדי, איש עלולים להתקשות בהשגת זקפה לפני הסקס או שיש זקפות ספונטניות (למשל, בזמן השינה).

עם זאת, טסטוסטרון הוא רק אחד מגורמים רבים המסייעות זקפות נאות. מחקר הוא חד משמעי לגבי התפקיד חלופי בטסטוסטרון לטיפול בבעיות זיקפה. בסקירה של מחקרים שבדקו את התועלת של טסטוסטרון אצל גברים עם קשיי זקפה, כמעט מחצית הראה שום שיפור עם טיפול טסטוסטרון. פעמים רבות, בעיות בריאות אחרות לשחק תפקיד מבעיות זיקפה. אלה יכולים לכלול:

  • סוכרת
  • בעיות בבלוטת התריס
  • לחץ דם גבוה
  • כולסטרול גבוה
  • לעשן
  • שימוש באלכוהול
  • דיכאון
  • לחץ
  • חרדה

נפח 3. זרע נמוך

לטסטוסטרון תפקיד בייצור הזרע, המהווה את הנוזל החלבי מסייע תנועתיות של זרע. גברים עם T הנמוך לעתים יבחינו ירידה בהיקף הזרע שלהם במהלך שפיכה.

4. אובדן שיער

לטסטוסטרון תפקיד פונקציות כמה הגוף, כולל ייצור השיער. התקרחות היא חלק טבעי של הזדקנות עבור גברים רבים. אמנם יש מרכיב בירושה מקריח, גברים עם T נמוכה עלולים לחוות אובדן של הגוף שיער פנים, כמו גם.

5. עייפות

גברים עם T נמוכה דיווחו לעייפות קיצונית ירידה ברמות האנרגיה. ייתכן שיהיה T נמוך אם אתה עייף כל הזמן למרות מקבל הרבה לישון או אם אתה מתקשה יותר לקבל מוטיבציה להתאמן.

6. אובדן מסת שריר

בגלל הטסטוסטרון משחק תפקיד בניית שריר, גברים עם T הנמוך עשויים להבחין בירידה במסת שריר. מחקרים הראו הטסטוסטרון משפיע על מסת שריר, אך לא בהכרח כוח או פונקציה.

7. שומן הגוף גדל

גברים עם T נמוך עשוי גם מגדילה ניסיון בשומן הגוף. בפרט, הם לפעמים לפתח גינקומסטיה, או רקמת שד מוגדלת. אפקט זה הוא האמין להתרחש עקב חוסר איזון בין טסטוסטרון ואסטרוגן בתוך גברים.

8. מסת העצם מתגבר

אוסטאופורוזיס, או הדילול של מסת עצם, הוא מצב קשור לעתים קרובות עם נשים. עם זאת, גברים עם T נמוכה גם יכול לחוות אובדן העצם. טסטוסטרון עוזר לייצר ולחזק עצם. אז גברים עם T הנמוך, במיוחד גברים מבוגרים, יש נפח עצם נמוך יותר רגישים יותר לשברים בעצמות.

9. שינויים במצב הרוח

גברים עם T נמוך יכול לחוות שינויים במצב הרוח. בגלל הטסטוסטרון משפיע על תהליכים פיזיים רבים בגוף, זה גם יכול להשפיע מצב הרוח ואת יכולת מנטלית. מחקר מצביע כי גברים עם T נמוך נוטים יותר להתמודד דיכאון, עצבנות, או חוסר מיקוד.

Outlook

בניגוד לנשים, החווים ירידה מהירה ברמת הורמונים בגיל המעבר, גברים חווים ירידה הדרגתית יותר של רמות טסטוסטרון לאורך זמן. ככל שהגבר מבוגר יותר, כך גדל הסיכוי שהוא לחוות רמות טסטוסטרון מתחת לנורמה. גברים עם רמות טסטוסטרון מתחת 300 ng / dL עלולים להיתקל במידה מסוימת של סימפטומי T נמוכים. הרופא שלך יכול לערוך בדיקת דם ולהמליץ ​​טיפול במידת הצורך. הם יכולים לשוחח על היתרונות הפוטנציאליים והסיכונים של תרופות טסטוסטרון, כמו גם.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.