7 potentsiaalselt kahjulike Toitained Multivitamiinid

Posted on

 7 potentsiaalselt kahjulike Toitained Multivitamiinid
Kui te olete üks neist 50 protsenti ameeriklastest, et võtta üks või mitu toidulisandid regulaarselt, siis peaks olema teadlik, et teatud koostisosad multivitamiine võib olla kahjulik.

Üks huvitav uuring tehtud uudis, kui selle tulemused näitasid, et multivitamiinide kasutamine oli seotud enam telomeeride pikkuse näitaja aeglasem rakulise vananemise. Kuid üldiselt on uuringud multivitamiine ei tähenda mingit olulist kasu, vähendades südame-veresoonkonna sündmuste vähi või enneaegse surma.

Iga uuringu multivitamiini uurib mõju vägagi erinevate toitainete, mis võib olla üks põhjus, miks tulemused on vastuolulised või neutraalne.

Kuid Kliiniliste uuringute tulemused ja muud uuringud üksikute koostisosade aidata selgitada, mis võib olla problemaatiline.

Toitained Multivitamiinid mis võivad olla kahjulikud

Siin on seitse lisatoite siis peaks olema mures, kui nad on oma multivitamiini.

Vitamiin E
Vitamiin E täiendavat seostatakse suurenenud risk südamepuudulikkuse ja üldsuremuse.

Pikendatud kohtuprotsessi tuhandeid vanemad inimesed, kellel on esinenud südame-veresoonkonna haiguse või diabeedi kes randomiseeriti võtta kas 400 IU E-vitamiini või platseebot leitud oli 19 protsenti tõusu riski südamepuudulikkuse kes võtsid täiendada .

Varasema analüüsi läbi Johns Hopkinsi ülikooli teadlaste leitud ka link kuus protsenti suurem risk surma need, kes tarbisid päevas annuses 400 IU-d või rohkem vitamiini Kuna see toitaine on rikkalikult toores pähklid ja seemned on ei ole vaja, et paljastada ennast kutsuda potentsiaalse ohu.

Beta-karoteen
beetakaroteen täiendamine on tugev seos suurenenud vähiriski.

Uuring peatati ennetähtaegselt, sest see näitas rühma osalejate võttes beetakaroteeni ja vitamiin A oli suurendanud oma riski haigestuda kopsuvähki. Enne see peatati uuring näitas 28 protsenti suurema esinemissagedusega kopsuvähki ja 17 protsenti rohkem Surmade võrreldes nendega, kes ei võta beetakaroteen.

Järelkontroll näitas, et naised, need negatiivsed mõjud venima isegi pärast lõpetamist täiendamine. Täiendades beetakarotiini võib segada imendumise muid olulisi karotenoide toidust (mida on rohkem kui 600).

A-vitamiin
A-vitamiini toidulisandina võib dramaatiliselt nõrgendada luud, mis suurendab ohtu puusaluumurd. Kõrvaltoimed on teatatud tasemetel enamikus multivitamiine turule.

Üks uuring näitas, et 1,5 mg A-vitamiini (5000 IU-d, 100 protsenti Daily Value noteeriti Supplement faktid silte) seostati vähenenud luutiheduse ja suurenenud puusaluumurd riski võrreldes 0,5 mg. Lisaks A-vitamiini toidulisandina on seostatud ka 16 protsenti tõusu surm mistahes põhjusel meta-analüüs uuringuid täiendatakse seda.

On targem saada oma A-vitamiini taimsest toidust saadud, provitamin karotenoide, nagu alfa-karoteen ja beeta-karoteen.

Foolhape
Foolhappe on sünteetiline vorm B vitamiini folaadi. Soojalt vältides täiendades foolhapet, millel on potentsiaali häirida normaalset tegevust toidu folaadi ning seda seostatakse suurenenud risk rinna-, eesnäärme- ja kolorektaalvähkidele.

Folaadi on olulisem kasvav ja jagunevad rakud ja ennetamiseks neuraaltoru defektid arendamine loodete. Tarbivad oad ja rohelised köögiviljad – rikkalikud toidu folaadi – iga päev aitab naiste fertiilses eas siseneda raseduse foolhappe piisav riigipoolne; see on oluline, kuna foolhappe tegude vältimiseks neuraaltoru defektid esimese nelja nädala raseduse kui enamik naisi ei tea veel nad on rasedad.

Kuna oad ja rohelised sisaldavad palju foolhappe, ei ole põhjust muretseda on puudulik, kui te sööte tervislikult. Teiselt poolt, sünteetilised foolhappe seostatakse hiljem elu vähi ja tulemuste ja ei saa dubleerida kasu tervisele söömine foolhappe rikas toit nii emad oma lapsi.

Seleen
Seleen kõrgetel tasemetel on seotud diabeet, kõrgenenud kolesterooli, eesnäärmevähk, südame-veresoonkonna haigused, amüotroofiline lateraalskleroos (ALS), nõrgenenud immuunsus ja kahjustatud kilpnäärmefunktsioonile. Paradoksaalselt liiga vähe seleeni võib olla kahjulik ka.

Parim tegutsemisviis on saada piisavas koguses alates tervisliku toidu. Need, kes söövad tervislikku toitumist rikas toota, pähklite ja seemnete ei pea ekstra seleeni.

Vask
Vask ei tohiks võtta lisana, sest liigne vask on seotud suurenenud vähi ja üldine suremus ja suurenenud risk Alzheimeri tõbi.

Vähendades liha tarbimist ning vältides sisaldavate multivitamiinide vask on tõhusad viisid vältimiseks vase liig.

Raud
Raud tuleb teha ainult siis, kui on määratletud vajadustel või puudus. Heemi raud leitakse loomsete saaduste ja muude heemi raud on saadud taimset toitu ja toidulisandeid. Heemi raua liha on kergemini omastatav kui köögiviljades, muutes seotud riskide liigse raua tõenäolisem.

On tõendeid, et liigne rauavaru-sest raud on oksüdeerija-suurendavad riski käärsoole vähk, südamehaigused ja neurodegeneratiivsete haiguste ravis. Kuid täiendava suitsetamine heemi raua võib olla kasulik, kui üks on mitteoptimaalset rauasisalduse näiteks raseduse tõttu või raske menstruatsiooni.

Miks Võtke Täiendavad Vitamiinid ja mineraalid üldse?

Nii palju muret ümbruskonna nende toitainete, miks võtta vitamiinide ja mineraalainete täiendada? Töö multivitamiinide ja mineraalide toidulisand on täita toiteväärtust lüngad, et vältida puudusi või vajakajäämisi. Suboptimaalseid tarbimist mõnede vitamiinide on levinud ja on riskifaktoriks krooniliste haiguste.

Tavaliselt ameeriklased söövad ebapiisav toota ja selle tulemusena, tarbivad alla soovitatud koguses kiudaineid, magneesiumi, kaaliumi, toidu foolhappe ja vitamiinide A, C ja E. Väga vähesed inimesed söövad nii tervislikult, et nad saavad ideaalne summa iga vitamiini ja mineraalide vajalik optimaalne kogustes toidust üksi.

Isegi süüa toitainete tihe, taime-rikas dieet ja minimeerides loomsete saaduste pikaealisuse kasu, siis tekib küsimus on optimaalsest väiksemaks teatud toitainete: vitamiinid B12 ja K2, leitud peamiselt loomsete saaduste tsinki, mis on rohkem biosaadavus loomsete saaduste joodi, mis saadakse peamiselt jodeeritud sool; ja D-vitamiini, mis meie nahka toodab kui oleme avatud päike.

Aga võttes enam loomsete saaduste ei ole vastus, sest siis on oht, et liiga palju loomset valku, loomsed rasvad, heemi raud ja muud loomset päritolu toidu saasteainete. Seetõttu enamik inimesi, kasutades ohutu, hästi kujundatud multivitamiini võib olla kasulik.

Miks toitainete Whole Foods on parimad

Kuigi mitte iga dieet on täiuslik, ei multivitamiini või täiendamiseks võib piisavalt võtma asemel toitainete tihe, taime-rikas dieet kogu toit.

Kui soovite elada tervemad, pikem eluiga, süüa parem toitumine. Real, toitaineterikas, loodusliku toidu pakkumise palju enamat kui lihtsalt vitamiine ja mineraalaineid. Söömine parimat toitumine annavad teile täieliku spektri nii avastas ja avastamata toitaineid. See on midagi, ei multivitamiini saab imiteerida.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.