חישוב החלק המתאים גדל הרזיה

Posted on

חישוב החלק המתאים גדל הרזיה
הבנת גודל החלק הנכון עבורך היא הכרחית לשמירה על משקל בריא מרכיב מפתח בכל תכנית הרזיה מוצלחת.

האמת הפשוטה היא כי רבות בניסיון הרזיה טוב התערער נטייתנו להוסיף “רק קצת קטנטן יותר” אם משהו נראה טוב, מתוך אמונה כי זה גם לא משנה או שאנחנו איכשהו יכולים לעשות את ההבדל במקום אחר.

בלי קשר לסוג הדיאטה אתה על, זיהוי גודל החלק הנכון מאפשר לך לדעת בדיוק כמה קלוריות, פחמימות, נתרן, או שומנים שאתם צורכים. זוהי אבן הפינה לבניית הרגלי אכילה טובים, להגדיל את הסיכויים שלך לא לאבד רק במשקל אלא ולשמור אותה.

גודל המנה לעומת מנה

רבות מהבעיות הקשורות גזע גודל החלק מן התפיסות המוטעות לגבי מה המונח בעצם אומר. לדוגמה, אם אתה משתמש ברשימת החומרים המזינים על מוצר מזון לכוון גודל המנה, אתה עשוי להיות כבר הגדרת את עצמך על שגיאה.

מה אפשר למצוא על התווית הוא גודל מנה , תקן המוגדר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) כדי לתאר ” את כמות המזון הנצרך נוהגים באחד יושב למזון .” הוא פשוט המשמש כנקודת התייחסות כדי לתאר את כמות המזון ביחס המידע התזונתי הראה.

גודל המנה הוא כמות של מזון מסוים שאתה בעצם לאכול. זה בדרך כלל גדול יותר או קטן יותר מגודל המנה על תווית התזונה. אם אתה לבלבל למנה עם גודל מנה, ספירת הקלוריות שלך תהיה סבירה יותר רחוקה ועלולה לערער את מטרות ההרזיה.

נניח, למשל, כי אתה חטיף בקביעות על פופקורן במיקרוגל דלי קלוריות. גודל המשרת פי ברשימת החומרים המזינים הוא 3 כוסות. ישנן שתי מנות בכל שקית בגודל מלא. אם אתם אוכלים את השקית כולה, גודל המנה הוא 6 כוסות כפולות בגודל המנה כפול ערכי התזונה.

בדומה לכך, המנה המומלצת של ענבים הוא 1 כוס או בערך 16 ענבים. אלא אם אתה סופר את הענבים, זה מזון “דלות קלוריות” יכול להגביר את צריכת הפחמימות שלך הרבה מעבר המגבלה היומית המיועדת שלך.

הדבר נכון גם לגבי אפליקציות דיאטה מסוימות כי לבסס את החישובים על בגדלי משרתי FDA. אלא אם כן יש לך את ערכי ייחוס ולבצע את ההתאמות-המזינים המתאימים שמונה ענבים כמו חצי מנה או 20 ענבים בתור 1.25-חלק-האפליקציה תהיה תועלת מועטה האסטרטגיה שלך במשקל.

חישוב גודל מנות

אין כמות נכונה או לא נכונה של מזון ספציפי לאכול כאשר אתה רוצה לרדת במשקל. הגדלים החלק הנכון של מזון הם חלקים המאפשרים לך לתדלק את הגוף עם אנרגיה וחומרים מזינים ולהרגיש מרוצה. עם זאת, המטרה הסופית של כל תכנית הרזיה היא לצרוך פחות קלוריות ממה שהגוף מנצל כדי להישאר במשקל הנוכחי שלך. אתה צריך לעשות זאת מבלי לשלול את עצמך של חומרים מזינים חשובים, כוללים שומנים ופחמימות בריאים.

בניגוד לגודל מנה, גודל החלק מחושב על בסיס כמה קלוריות אתם מתכננים לצרוך ביום. אז אתה היית מתכנן תפריטים שלך על ידי חישוב כמה אוכל מסוים אתה יכול לאכול כדי להישאר בתוך המגבלה הזו.

ככזה, גודל המנות יכול להשתנות כל עוד הצרכים התזונתיים מתקיימים. מטרות אלה שמתוארות הנחיות 2015 כדי 2020 התזונתיות עבור אמריקאים שהוציאו משרד בריאות ושירותי אנוש.

כדי לקבוע גודל המנות הנכון שלך, להשתמש במחשבון הרזיה כדי לקבוע כמה קלוריות אתה צריך לצרוך מדי יום כדי לרדת במשקל. החישוב מבוסס על הגיל שלך, מין, גובה, משקל נוכחי, רמת הפעילות, המטרה הרזיה, ומיועד תאריך הרזיה.

המטרה שלך תהיה ואז אסטרטגית תפריטי עיצוב סביב אילוצים תזונתיים אלה, בחירה לא רק את המזונות שאתם יכולים לאכול אבל כמה אתה יכול לאכול. אלה הם חלק הגדלים שלך. לעתים קרובות, כדאי לעבוד עם תזונאי מורשה כאשר ראשון מתחילה להבטיח כי תכנית הדיאטה היא לא רק בטוחה אלא תעמוד ביעדים התזונתיים היומיים שלך.

טיפים עבור חלק שליטה

ברגע שאתה יודע כמה לאכול, ייתכן שיהיה צורך לנקוט צעדים נוספים כדי להבטיח את גודל המנות הם מדויק.

  • השתמש מנות חלק שליטה. כדי לסייע המטרה שלך במשקל, להשקיע קבוצה של צלחות מנה שליטה, כפות הגשה, כוסות משקה. ניתן למצוא אותם בקלות באינטרנט או בחנויות כלבו קמעונאיות גדולות יותר. המנות יש לעתים קרובות עיצובים חכמים שיכול להנחות גודל מנות נכונות.
  • מדוד מזון בקנה מידה. במהלך הדיאטה שלך (אבל במיוחד בהתחלה), כדאי להשתמש משקל דיגיטלי כדי לשקול את האוכל שלך במדויק. שיטות נוספות זמינות אם בקנה מידה הוא לא שימושי.
  • נסה צלחות קטנות קערות. לאכול נכון מתוך קופסה או שקית יכול לעשות את זה כמעט בלתי אפשרי לשמור על גודל המנות אם אתה לא שם לב. במקום זאת, שואף חלק מתוך אוכל לצלחת או קערה. קטן מנות להפוך את מראה האוכל שלך יותר משמעותי.
  • רוזן התבלינים שלכם. אל תעשה את הטעות של לחשוב קטשופ או חומוס תוספת קטן לא משנה כשמדובר גודל מנה. מדדו את אלה כפי שהיית כל דבר אחר. כף גדושה של חמאת בוטנים, למשל, עשויה להיות בסופו של דבר שתי כפות, הכפלת הצריכה מ 95 קלוריות ל 190 קלוריות.

מחשבה סופית

אין ספק כי ירידה במשקל דורשת תובנה, הכנה, ומשמעת. על ידי הקמת הרגלים טובים מההתחלה, יש סיכוי גבוה יותר כדי להגיע למטרות שלך ולשמור על המשקל לתמיד ללא מתח או חרדה מיותרת.

Gravatar Image
Zahra Thunzira is a Jakarta-based nutritionist and gym instructor. She’s also an adventure travel, fitness, and health writer for several blogs and websites. She earned her Master degree in Public Health from University of Indonesia.